Zamknij

Sopot mówi nie wandalizmowi. Zatrzymany 23-latek odpowie za wykroczenie

12:41, 15.01.2020 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

W weekend policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku interweniowali wobec 23-letniego mieszkańca Wejherowa, który wykonał napisy na metalowej skrzynce. Do zdarzenia doszło około godz. 4.30 w okolicy plaży. Funkcjonariusze patrolujący pieszo rejon Dolnego Sopotu zauważyli dwóch mężczyzn, z których jeden markerem umieszczał napisy na metalowej skrzynce znajdującej się na ścianie budynku. Policjanci natychmiast podjęli interwencję wobec 23-latka, zabezpieczyli dwa markery, które miał przy sobie i doprowadzili go do sopockiej komendy.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w przeszłości był już notowany za uszkodzenie mienia. Za umieszczenie napisów na metalowej skrzynce odpowie teraz przed sądem, do którego policjanci skierują wniosek o ukaranie. Ponadto 23-latek w trakcie interwencji używał słów nieprzyzwoitych i za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń sprawca, który umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym napis lub rysunek podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. W postępowaniu mandatowym policjant może ukarać sprawcę tego wykroczenia grzywną w kwocie do 500 zł. W postępowaniu sądowym ta grzywna może wynieść nawet 5 tys. zł.

inf. KM Policji w Sopocie

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA