Zamknij

Weekend na sopockich drogach! Alkohol, narkotyki, jazda bez dokumentów..

13:01, 28.10.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

Nietrzeźwi kierujący to niestety wciąż częsty widok na drogach.  W weekend policjanci drogówki zatrzymali na ulicach Sopotu czterech kierujących w wieku 21-54 lat, którzy będąc pod wpływem alkoholu wsiedli za kółko.

W sobotę około godz. 2.30 na Alei Niepodległości funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 21-latka kierującego audi a6. Podczas rozmowy z mieszkańcem powiatu gdańskiego mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu i marihuany. Badanie alkomatem potwierdziło, że ma on w wydychanym powietrzu ponad 0,2 promila alkoholu. Ponadto wstępne badanie śliny wykazało u 21-letniego kierowcy obecność marihuany i została pobrana od niego krew do dalszych badań. W sobotę policjanci wyeliminowali z ruchu także 44-letniego mieszkańca Sopotu, który prowadził pojazd mając 0,7 promila alkoholu.

W niedzielę funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kolejnym kierowcom, którzy w stanie nietrzeźwości kierowali samochodami. Zatrzymany do kontroli drogowej 54-letni gdańszczanin miał w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu. 46-letni obywatel Białorusi, który wsiadł za kierownicę opla corsy, miał w wydychanym powietrzu 1,7 promila alkoholu. 46-latek został ukarany mandatem za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz brak wymaganego dokumentu prawa jazdy podczas kontroli.

W weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali także kierowcę, na którym ciążył sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W sobotę około godz. 1.00 w nocy policjanci drogówki zostali wezwani do obsługi kolizji, która miała miejsce na ul. 3 Maja. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący skodą zderzył się z mercedesem i przeprowadzili czynności. Dokonując sprawdzenia uczestników zdarzenia okazało się, że 63-letni kierowca mercedesa w ogóle nie powinien znaleźć się „za kółkiem”, gdyż obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Sopocie zakaz ten obowiązuje do stycznia 2020 roku. Za swoje zachowanie 63-latek poniesie teraz odpowiedzialność karną. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC.

 

inf. KMP w Sopocie

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz