Zamknij

Nocny drift oplem na sopockim osiedlu - Interwencja i dziwne tłumaczenia kierowcy! [VIDEO]

09:41, 08.06.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek, przed godz. 2.00 w nocy, dyżurny sopockiej Policji otrzymał zgłoszenia, że na jednym z osiedli driftuje opel. Na miejsce natychmiast skierował patrol policjantów. Jadąc na miejsce funkcjonariusze usłyszeli pisk opon i odgłos odjeżdżającego auta. Od razu skierowali się w to miejsce i na pobliskim parkingu zauważyli samochód opel astra. Tarcze hamulcowe auta były ciepłe, maska pojazdu gorąca, na ziemi ślady po oponach, a w powietrzu unosił się zapach gumy. W samochodzie funkcjonariusze zauważyli też uszkodzone opony i karoserię. Auto było otwarte, a przy nim stał 19-latek z Sopotu. Mężczyzna początkowo tłumaczył się interweniującym policjantom, że to nie on kierował tym autem i samochód zauważył już w takim stanie. Ponadto nie mogąc dostać się do swojego auta zaczął go kopać i siłowo otworzył drzwi. 


Policjanci nie uwierzyli słowom 19-latka. W trakcie interwencji wyczuli od niego też silną woń alkoholu i przebadali go. Przeprowadzone badanie wykazało, że 19-latek ma w wydychanym powietrzu 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo w wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że auto nie ma ważnych badań technicznych, a mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Wtedy mieszkaniec Sopotu przyznał się policjantom, że to on jeździł samochodem po osiedlu. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a jego auto zostało odholowane na parking policyjny.

Jeszcze tego samego dnia stróże prawa na podstawie zebranych dowodów przedstawili sprawcy zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości oraz kierowania autem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. 19-latek przyznał się do tych zarzutów. Chce też dobrowolnie poddać się karze.

Mężczyzna jest znany sopockim policjantom. W przeszłości był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Prowadzenie pojazdu bez uprawnień do kierowania to wykroczenie, za które grozi kara grzywny.
 

[ZT]2193[/ZT]


źródło / film użytkownik trojmiasto.pl 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

rozbawionyrozbawiony

0 3

zawsze znajdzie sie baran, ktory tlumaczy sie, ze to nie on jechal!! skad ci ludzie sie biora!!???
za to powinna byc dodatkowa kara 11:37, 08.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone