Zamknij

Z busa do wiezienia! Wpadka podczas kontroli drogowej w Sopocie

13:22, 05.12.2019 J.F Aktualizacja: 16:55, 08.12.2019
Skomentuj

4 grudnia sopoccy policjanci ruchu drogowego włączyli się do ogólnokrajowych działań pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi objęli szczególną opieką przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych drogach oraz miejsca, w których doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu. Około godz. 15.30 na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ul. Armii Krajowej mundurowi zauważyli kierowcę samochodu dostawczego, który nie zastosował się do znaków drogowych i z pasa przeznaczonego do jazdy na wprost i w lewo skręcił w prawo. Od razu został on zatrzymany do kontroli drogowej.

W trakcie czynności policjanci ustalili też, że 31-letni kierowca nie ma uprawnień do kierowania oraz jest poszukiwany przez sąd celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z Nakazem Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku zostanie on dziś doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Podczas jednodniowej akcji policjanci odnotowali ponad 30 wykroczeń popełnionych przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dotyczyły one m.in. przekraczania przez pieszych jezdni w miejscu niedozwolonym, niestosowania się do sygnałów świetlnych, jazdy rowerem wzdłuż po przejściu dla pieszych czy nieprawidłowej zmianie pasa ruchu przez kierujących. Mundurowi ujawnili również wykroczenia polegające na korzystaniu z telefonu podczas jazdy przez kierujących, nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych oraz jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wobec wszystkich sprawców wykroczeń policjanci stosowali mandaty, wnioski o ukaranie lub pouczenia.

 

inf. i zdj. KM Policji w Sopocie

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%