Zamknij

Ekstremalna Droga Krzyżowa na Kaszubach: TŁUMY wiernych na ulicach [FOTO+WIDEO]

20:09, 28.03.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj Fot. W.D. | Express Kaszubski
REKLAMA

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Sierakowicach została zorganizowana po raz trzeci i znów przyciągnęła wielu uczestników, którzy mają do wyboru dwie trasy po kilkadziesiąt kilometrów. Pokonują je w modlitwie i skupieniu. Poprzez ten wysiłek chcą się przygotować do Świąt Wielkanocnych. 

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Sierakowicach rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. Marcina. Przewodniczył jej biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej Arkadiusz Okroj. W swoim kazaniu mówił o znaczeniu wiary w małżeństwie i rodzinie oraz o roli krzyża w życiu codziennym. 

W związku z obostrzeniami podczas mszy św. nie wszyscy mogli przebywać w kościele. Uczestnicy zgromadzili się więc wokół świątyni. Tam mogli przystąpić do spowiedzi św., tam też rozdawano komunię. 

Po mszy św. tłumnie zgromadzeni uczestnicy wyruszyli w drogę. Organizatorzy wyznaczyli dwie trasy: krótszą "pomarańczową" św. Barbary i dłuższą "niebieską" św. Jana Pawła II.

Trasa pomarańczowa liczyła 30 kilometrów. Prowadziła przez Sierakowice, Bukowo, Kamienice Królewską, Leśniczówkę Mirachowo, Nową Hutę, Staniszewo do Sianowa. Dłuższa to 43-kilometrowa trasa wiodąca przez Sierakowice, Bukowo, Kamienicę Królewską, Leśniczówkę Mirachowo, Kobylasz, Miłoszewo, Głusino do Sianowa. 

Sierakowicka Ekstremalna Droga Krzyżowa co roku przyciąga tłumy uczestników. Ubiegłoroczna, jesienna edycja EDK zgromadziła ponad 400 osób. W tym roku w Sierakowicach chętnych do nocnej wędrówki było z pewnością nie mniej. 

Źródło: expresskaszubski.pl

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

23Marca23Marca

3 9

Prosta droga do nieba 🤣🤣 22:51, 28.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MorfeuszMorfeusz

9 0

Lasy, noc, modlitwa, skupienie. Widzę, że komuś, kto i tak by tam nie poszedł, to przeszkadza. Czy esopot będzie się ścigać w poprawności politycznej z portalem Trójmiasto peel? 22:53, 28.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie kumamNie kumam

7 0

Co to ma wspólnego z Sopotem? Zajmijcie się Kudłatym i tym, co się dzieje w mieście 23:09, 28.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%