Zamknij

Olivia Business Centre chroni się przed koronawirusem! Wykorzystano dwutlenek tytanu

10:30, 19.01.2021 | P.S
Skomentuj Fot. mat. pras.
REKLAMA

Olivia Business Centre, największe centrum biznesowo-biurowe w Polsce, zabezpieczyło powierzchnie w swoich biurowcach przy użyciu antywirusowej i antybakteryjnej powłoki z nanocząsteczkami dwutlenku tytanu. Powłoka, opracowana przez polską firmę Lumichem i naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, pod wpływem światła niszczy drobnoustroje, w tym ludzkiego koronawirusa. Rozwiązanie to zastosowano we wszystkich dziewięciu biurowcach oliwskiego kompleksu.

Olivia Business Centre to 175 tys. mkw. powierzchni biurowej, z której korzysta obecnie niemal 200 firm. Mimo zmian spowodowanych przez pandemię jest to miejsce pracy tysięcy osób z Trójmiasta i okolic. Powłoka pod nazwą TitanSolid, która została nałożona na często dotykane powierzchnie, znacznie ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się szkodliwych mikrobów, w tym koronawirusa odpowiedzialnego za obecną pandemię.

- Powłoka o właściwościach dezynfekcyjnych została zaaplikowana w windach, na poręczach, na punktach styku, czyli włącznikach i przyciskach. W ten sam sposób zabezpieczone zostały także meble w częściach wspólnych oraz recepcje. Teraz wszystkie te miejsca są na bieżąco oczyszczane, kiedy tylko na powierzchnię z preparatem TitanSolid pada światło – sztuczne lub naturalne. Inaczej niż podczas zwykłej dezynfekcji, która działa tylko do pierwszego dotknięcia. Powłoka TitanSolid w systemie ciągłym zaś usuwa wszelkie wirusy, bakterie, pleśnie i grzyby, co zostało potwierdzone badaniami. Najnowszy test, wykonany przez niezależne laboratorium w Londynie, dowiódł też skuteczności powłoki w zakresie usuwania ludzkiego koronawirusa – wyjaśnia Bartosz Sosnowski, członek zarządu Lumichem.

- Od początku pandemii bezpieczeństwo rezydentów traktujemy jako absolutny priorytet – mówi Konrad Danecki z Nadzoru Inwestorskiego Olivia Business Centre. - Powłoka TitanSold to jedno z innowacyjnych rozwiązań wdrażanych w naszych budynkach, które zapewnia bezpieczny powrót i użytkowanie biur w przestrzeni wolnej od wirusów, bakterii czy alergenów przy równoczesnym zapewnieniu ekologicznego, świeżego i zdrowego powietrza – dodaje Konrad Danecki.

TitanSolid ma formę zawiesiny, która po rozpyleniu na dowolną powierzchnię – ściany, sprzęt elektroniczny, meble, podłogi etc. - pod wpływem światła uruchamia proces utleniania, zamieniając drobnoustroje w dwutlenek węgla, wodę i proste jony nieorganiczne. Działa nie tylko powierzchniowo, ale też oczyszcza powietrze.

- TitanSolid firmy Lumichem likwiduje wirusy, bakterie oraz ich przetrwalniki, a do tego - co niezwykle istotne - zatrzymuje namnażanie drobnoustrojów na powierzchniach użytkowych, ale także likwiduje lotne związki organiczne, pleśń czy grzyby. Osłona pozostaje również aktywna przez minimum rok. Dzięki powyższym unikalnym cechom TitanSolid znajduje coraz szersze uznanie jako skuteczne zabezpieczenie powierzchni biurowych oraz budynków biurowych w naszym kraju – wyjaśnia Mikołaj Laskowski, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych w BNP Paribas Real Estate Poland, parter Lumichem promujący je w obszarze biurowych nieruchomości komercyjnych.

Olivia Business Centre jest kolejnym trójmiejskim obiektem, który skorzystał z antywirusowego i antybakteryjnego zabezpieczenia. Wcześniej na aplikację powłoki TitanSolid zdecydowało się Europejskie Centrum Solidarności. Z rozwiązania tego, wywodzącego się z sektora spożywczego, korzystają też klienci z całej Polski i różnych branż – warszawskie muzea jak Centrum Nauki Kopernik, Polin czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz inne obiekty użyteczności publicznej jak Warszawski Sąd Administracyjny czy szkoły. Lumichem za pomocą powłoki z dwutlenkiem tytanu zabezpieczył też pociągi Kolei Śląskich oraz wiele innych miejsc jak restauracje, placówki medyczne czy fabryki z branży spożywczej, gdzie obowiązują wysokie standardy sanitarne.

[ZT]7215[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%