Zamknij

Białystok: w mieście powstał skwer im. Pawła Adamowicza

20:00, 26.09.2020 | A.N
Skomentuj Fot. Urząd Miasta Gdańska
REKLAMA

Prezydenci najwiekszych polskich miast, Magdalena Adamowicz, europosłanka i Piotr Adamowicz, poseł, a także Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska i szefowie klubów w Radzie Miasta Wszystko dla Gdańska Beata Dunajewska i Koalicji Obywatelskiej Cezary Śpiewak-Dowbór wzięli udział w otwarciu skweru im. Pawła Adamowicza w Białymstoku.

Skwer Pawła Adamowicza znajduje się przy ul. Malmeda, w centrum Białegostoku. Radni tego miasta o nadaniu imienia zmarłego prezydenta Gdańska zdecydowali na sesji 22 czerwca br. Prezydent Gdańska podziękowała samorządowcom Białegostoku za takie wyróżnienie i przypomniała o aktywności Pawła Adamowicza w ramach UMP, który inicjował akcje pomocowe skierowane do uchodźców.

Myślę, że po tragicznym pożarze obozu uchodźców na greckiej wyspie, Paweł Adamowicz zainicjowałby ten apel do pana premiera Morawieckiego, apel o solidarność z drugim człowiekiem - mówiła Aleksandra Dulkiewicz. - Mam nadzieję, że wszyscy mieszkańcy, turyści, którzy pojawią się na tym skwerze, usiądą na ławce i podobnie jak nasz prezydent, będą życzliwie uśmiechali się do innych, do drugiego człowieka.

Do pamięci o Pawle Adamowicza często powraca również Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski. W ostatnich dniach, podobnie jak Aleksandra Dulkiewicz i wcześniej Paweł Adamowicz, deklarował chęć pomocy uchodźcom.

[ZT]5875[/ZT]

 

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

RafałRafał

3 0

To już jest przeginka,człowiek który miał w dupie zwykłych ludzi 20:16, 26.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Największą atencją..Największą atencją..

3 0

druh Paweł to jednak darzył banki :-)))) 20:19, 26.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz