Zamknij

Gdynia: Koronaparty na ponad 200 osób? Wśród 7 uczestników rejsu katamaranem wykryto zakażenie

10:24, 24.07.2020 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 200 osób wzięło udział w imprezie, która odbyła się 12 lipca na katamaranie Agat w Gdyni. Badania wykazały, że siedmiu spośród uczestników było zarażonych koronawirusem. W wydarzeniu wzięli udział turyści z całej polski. Z częścią z nich do dzisiaj nie udało się skontaktować.

Rejs miał miejsce w niedzielę, 12 lipca. Była to 10. edycja cyklicznej imprezy organizowanej przez firmę Portobello Group. Łącznie przy wejściu na pokład odbito 212 biletów wstępu. Oprócz tego na statku znajdowało się 10 osób z personelu oraz 14 dodatkowych osób (DJ-e z osobami towarzyszącymi).

Według ustaleń sanepidu wśród 7 pasażerów, u których wykryto zakażenie koronawirusem był jeden mieszkaniec Gdańska, dwóch mieszkańców Poznania oraz cztery osoby z Warszawy. Łącznie kwarantanną objęto 17 osób.

Problemem natomiast okazało się ustalenie wszystkich uczestników rejsu. Choć na pokładzie przebywało co najmniej 236 osób, bilety zostały zakupione przez jedynie 92 osoby. Część z nich została nabyta z myślą o sprzedaży lub przekazaniu znajomym. To z kolei dodatkowo utrudnia ustalenie tożsamości uczestników rejsu

- Listy osób otrzymane od organizatora zawierają imię, nazwisko, nr telefonu oraz e-mail osoby, która kupowała bilet. Łącznie bilety zostały zakupione przez 92 osoby - informowała Anna Obuchowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku na łamach Gazety Wyborczej.

Jak zapowiedziano, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdyni zamierza złożyć zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Miało by ono dotyczyć art. 165 Kodeku Karnego - ""sprowadzenia niebezpieczeństwa powodującego zagrożenie epidemiologiczne".

Z zapewnień przedstawicieli Żeglugi Gdańskiej, a także organizatora rejsu, firmy Portobello Group, wynika, że impreza miała się odbyć przy zachowaniu właściwego reżimu sanitarnego. Uczestnikom imprezy mierzono temperaturę na wejściu, zalecano dezynfekowanie dłoni, a ponadto rozdawano maseczki osobom, które ich nie posiadały. Rejs odbył się także przy ograniczonej liczbie pasażerów. Standardowe obłożenie katamaranu Agat mogłoby bowiem wynosić nawet 400 osób.

[ZT]5373[/ZT]

Źródło:

  • Ilona Godlewska, Ognisko koronawirusa po imprezie na katamaranie w Gdyni. Sanepid zawiadamia prokuraturę, online (dostęp:24.07.2020): trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26149861,rozlane-ognisko-po-imprezie-na-katamaranie-w-gdyni-szukamy.html?fbclid=IwAR06ZOjC2GrybgTrzyNfg-1daV64FoboT3Tf8H_bmwIzEnF0J5GhMr6tGc4
(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%