Zamknij

Policjanci za kierownicą najnowszych BMW. Kim są funkcjonariusze z grupy SPEED?

14:00, 10.09.2019 | P.S
Skomentuj Fot. pomorska.policja.gov.pl
REKLAMA

Prawie dwa miesiące temu na terenie województwa pomorskiego powołano specjalny zespół policyjny SPEED. Funkcjonariusze wcieleni do grupy zadbają o bezpieczeństwo na pomorskich drogach. Na przeciw piratom drogowym wyjadą policjanci drogówki zasiadający za kierownicą najnowszych modeli BMW.

W skład pomorskiej grupy wchodzi 24 funkcjonariuszy. Będą mieli oni do dyspozycji 10 nowoczesnych samochodów, z których część pozostanie nieoznakowana.

- Będą to głównie pojazdy marki BMW, wyposażone m.in. w wideorejestratory, zarówno oznakowane jak i nieoznakowane - mówiła podkom. Joanna Skrent z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku dziennikarzom portalu se.pl.

Wśród wykorzystywanych modeli znalazły się m.in BMW serii 3 Gran Turismo xDrive. Warto jednak pamiętać, że nieoznakowane auta to także pojazdy marki Kia, Volkswagem czy Fiat. Samochody będą służyły przeciwdziałaniu przestępstwom i wykroczeniom drogowym. 

- Celem powołania zespołu jest m.in. zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, których głównymi przyczynami są przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszenie pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego, zdecydowana reakcja na zachowania kierujących stanowiące zagrożenia w ruchu drogowym, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości oraz uświadomienie ich w zakresie jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. Mundurowi będą mieli także za zadanie ujawnianie kierujących bez uprawnień, bądź niestosujących się do obowiązujących zakazów prowadzenia pojazdów - informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

W trakcie pierwszego miesiąca działalności grupa odnotowała prawie 1700 interwencji.

[ZT]2834[/ZT] 

Źródła:

  • se.pl/trojmiasto/beda-scigac-piratow-drogowych-na-pomorzu-juz-dziala-policyjna-grupa-speed-aa-Pd5K-cdV7-Xfuz.html
  • dziennikbaltycki.pl/grupa-speed-rozpoczyna-dzialalnosc-czy-wplynie-to-na-bezpieczenstwo-pomorskich-drog/ar/c1-14289489
  • nadmorski24.pl/aktualnosci/40575-na-pomorzu-powstala-policyjna-grupa-speed
(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz