Zamknij

Aleksandra Dulkiewicz wygrała wybory na prezydenta Gdańska!

09:46, 04.03.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

Oficjalne wyniki w przedterminowych wyborach na prezydenta Gdańska: Aleksandra Dulkiewicz - 82,22 procent; Grzegorz Braun -11,86 procent Marek Skiba - 5,92 procent Frekwencja wyniosła wyniosła 48,67 procent. Głosowało 170 028 gdańszczanek i gdańszczan.

Aleksandra Dulkiewicz będzie pierwszą kobietą rządzącą Gdańskiem 

"Pawle, usłysz tam w niebie nasze oklaski" - przemówienie Aleksandry Dulkiewicz 

- Drogie gdańszczanki i drodzy gdańszczanie, nie wiemy, kto został wybrany prezydentem naszego miasta. Zapewne rano wszystko będzie jasne. Już teraz jednak dziękuję za każdy głos. Gorąco chcę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu, niezależnie od tego, na kogo oddali swój głos" - powiedziała podczas wieczoru wyborczego w niedzielę pełniąca funkcję prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, kandydatka na prezydenta.

Jak wskazała "ważne jest to, że poszliśmy na wybory". - Dziękuję za zaangażowanie wszystkim, którzy uwierzyli, że jestem w stanie udźwignąć ciężar obowiązków - powiedziała Dulkiewicz.

- Dziękuję za wszystkie wyrazy życzliwości, solidarności wsparcia, których doświadczam codziennie chodząc po ulicach Gdańska, otrzymując od Was wiadomości, SMS-y wszystkimi możliwymi drogami. Dziękuję braciom samorządowców, którzy wsparli mnie i służą dobrą radą - dodała.

- Siedem tygodni temu o tej porze czekaliśmy w szpitalu na wieści o stanie zdrowia prezydenta Pawła Adamowicza. Chyba nikt z nas nie spodziewał się, jaki może być bieg tych wypadków. Ciągle dziś trudno uwierzyć w to, co się stało. Panie prezydencie, szefie, drogi Pawle, ciekawe czy ucieszy Cię dzisiejsza frekwencja, zobaczymy - mówiła.

- Dziękuje ci, panie prezydencie, za twoją bezgraniczną miłość, poświęcenie dla gdańszczanek i gdańszczan" - mówiła. Poprosiła uczestników wieczoru "o uczczenie pamięci poprzez gromkie oklaski dla tego, który stawiał ambitne cele i przewodził ich realizacji".

- Pawle, usłysz tam w niebie nasze oklaski, bo ci się po prostu należą, należą ci się za twoje życie i za twoją śmierć, ale śmierć, która dała nam wielką nadzieję - podkreśliła.

Podziękowała także bliskim zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza, jego żonie Magdalenie i bratu Piotrowi. - Za to, że bez wahania poparliście decyzję o ubieganiu się o urząd prezydenta Gdańska i wsparliście mnie na każdym kroku w kampanii wyborczej - mówiła.

- Niezależnie od wyników wyborów każdy oddany dziś głos na moją kandydaturę to głos za określoną wizją Gdańska, wizją miasta wolnego, otwartego, solidarnego. Nie jestem drugim Pawłem Adamowiczem, ale obiecuję kontynuować jego misję - zadeklarowała Aleksandra Dulkiewicz..

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podkreślił zwracając się do Dulkiewicz, że mimo iż komisja wyborcza jeszcze nie podała wyników wyborów, "to wszyscy tutaj czujemy to sercem, że te wybory wygrałaś". - To wielka radosna chwila nie tylko dla gdańszczan, dla wszystkich Pomorzan, Polaków, dla tych wszystkich, w których to, co zrobiłaś w ostatnich dniach, to co zrobiłaś przez lata poruszyło serca i zbudowało przekonanie, że jesteś wspaniałym kontynuatorem tego, co robił Paweł, ale od dziś niesiesz własne osobiste piętno w tym pięknym mieście - mówił.

 

 

 

źródło inf: Materiały prasowe - Portal Samorządowy ,PAP

zdj: https://www.facebook.com/A.Dulkiewicz/

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz