Zamknij

Gdynia: Nowoczesny SOR już otwarty. To inwestycja za prawie 9 mln zł

10.00, 15.07.2021 P.S
Skomentuj Materiały prasowe / Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
REKLAMA

W Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni oddano do użytku szpitalny oddział ratunkowy. Inwestycja kosztowała prawie 9 mln zł. Za te środki m.in. wykonano prace budowlane, zamontowano nowe instalacje i kupiono nowoczesny sprzęt. Wszystko z myślą o poprawie warunków diagnostyki pacjentów.

W otwarciu SOR-u 14 lipca 2021 r. wzięli udział m.in. marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski.

Co się zmieniło?

W nowym obiekcie Szpitala św. Wincentego a Paulo przy ul. Wójta Radtkego 1 powstał Szpitalny Oddział Ratunkowy. Projekt był realizowany w latach 2019-2021. W jego ramach wykonano prace budowlane oraz wykończeniowo-instalacyjne. Wymieniono m.in.: instalacyjne elektryczne, wodno-kanalizacyjne i sanitarne. Zamontowano wentylację oraz klimatyzację. Ponadto, kupiono aparaturę i sprzęt medyczny oraz wyposażenie niemedyczne. Chodzi m.in. o: defibrylatory, respiratory, kardiomonitory, aparaty EKG i USG oraz respiratory transportowe. Do dyspozycji przebywających na SOR-ze pacjentów są też wózki transportowe.

Materiały prasowe

W obszarze SOR znajdują się m.in.: gabinety diagnostyczne, rejestracja i dyspozytornia, punkt Triage, pomieszczenie dekontaminacji, dyżurki personelu, sala zabiegowa chirurgiczna, gipsownia, sala resuscytacyjno-zabiegowa, sala krótkoterminowa –  wstępnej intensywnej terapii. Są też sale obserwacyjne, punkty pielęgniarskie, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, izolatki i łazienki dla pacjentów oraz personelu. Jest również specjalny podjazd dla karetek.

– Otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu św. Wincentego a Paulo to kolejna inwestycja, którą dofinansowuje samorząd województwa pomorskiego – mówił marszałek Mieczysław Struk. – Od lat konsekwentnie budujemy i modernizujemy oddziały, kupujemy nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie niemedyczne. Przypomnę, że w czerwcu w tym szpitalu oddaliśmy do użytku Oddział Pediatryczny. Teraz do dyspozycji pacjentów i personelu przekazujemy nowoczesny SOR. To kolejny etap, który nie tylko ma zmienić wizerunek szpitala, ale przede wszystkim poprawić komfort diagnostyki pacjentów i pracy personelu medycznego – dodał Mieczysław Struk.

Jak poinformowała rzecznik Szpitali Pomorskich Małgorzata Pisarewicz: „w ciągu doby SOR udziela pomocy ok. 120-150 pacjentom”.

Materiały prasowe

Ile kosztował projekt?

Całkowita wartość inwestycji to prawie 9 mln zł, w tym roboty budowlane pochłonęły prawie 4,8 mln zł, a zakup sprzętu i wyposażenia medycznego i niemedycznego to ponad 4,2 mln zł. Środki w wysokości prawie 6 mln zł pochodziły z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Samorząd województwa pomorskiego przekazał prawie 2,7 mln zł, a Szpitale Pomorskie z własnego budżetu wydały 350 tys. zł.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego / Pomorskie.eu
Autorka: Dorota Kulka

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ankaanka

0 0

Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 20:18, 15.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%