Zamknij

Mateusz Morawiecki z wizytą na Pomorzu! Startuje rządowy program "Polski Ład"

13.00, 02.07.2021 P.S
Skomentuj Fot. W. Drewka / Express Kaszubski
REKLAMA

Premier RP Mateusz Morawiecki gości dziś na Pomorzu. Był z wizytą na terenie przekopu Mierzei Wiślanej, potem odwiedził Borcz w gm. Somonino. W miejscowej szkole spotkał się z mieszkańcami, sympatykami PiS oraz politykami i samorządowcami z powiatu kartuskiego i woj. pomorskiego.

Spotkanie w Borczu miało charakter wiecu, w trakcie którego premier Mateusz Morawiecki mówił o założeniach rządowego programu "Polski Ład". Zakłada on m.in. zwiększenie wydatków na służbę zdrowia, podniesienie kwoty wolnej od podatku, bez podatku emerytury do 2500 złotych, a także gwarantowany wkład własny na mieszkanie. 

Premier w swoim wystąpieniu zapewniał, że dzięki Polskiemu Ładowi Polska dołączy do najbardziej rozwiniętych państw Unii Europejskiej, a obywatelom będzie się żyło lepiej i dostatniej.

Padło wiele haseł, obietnic i deklaracji. Szef rządu mówił też, że program będzie realizowany wbrew "atakom medialnym drugiej strony, wspieranych przez najróżniejsze ośrodki zagraniczne". Premier stwierdził również, że cały plan może zostać zniweczony przez waśnie i kłótnie polityczne.

Wystąpienie Mateusza Morawieckiego było gromko oklaskiwane przez obecnych na sali, wśród których dominowali członkowie, działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości. 

Podczas wystąpienia w premier ogłosił również start rządowego Funduszu Polski Ład. Jest to program ukierunkowany na inwestycje lokalne realizowane przez samorządy. 

- Już od jutra rozpoczynamy nabór wniosków. Do dyspozycji samorządów będzie 20 mld zł, a inwestycje będą finansowane do 95 proc. To rewolucyjna zmiana inwestycyjna. W Polsce wciąż mamy bowiem "białe plamy", tereny wymagające doinwestowania  - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zachęcał samorządowców do aktywnego uczestniczenia w programie i składania wniosków. 

Tymczasem jak informują ogólnopolskie media, "Polski Ład" budzi wiele kontrowersji i zawiera ukryte podwyżki podatków, które mogą uderzyć m.in. w małych przedsiębiorców. Wątpliwości budzi na przykład zmiana zasad naliczania składki zdrowotnej. Jak informuje onet.pl miałaby być ona liczona od dochodu, bez możliwości odliczenia od PIT. Sprawa budzi wątpliwości także samych polityków, a dodatkowo - jak przypomina gazeta.pl - obóz Zjednoczonej Prawicy może mieć problem ze znalezieniem większości w Sejmie gotowej poprzeć "Polski Ład". 

Dziś podczas spotkania w Borczu nie przewidziano możliwości zadawania pytań premierowi. Szef rządu, po zakończeniu oficjalnego wystąpienia, chętnie pozował do zdjęć z mieszkańcami i uczestnikami spotkania. 

Za: expresskaszubski.pl

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MorfeuszMorfeusz

2 1

Niech jedzie do kraju, który sponsoruje naukę jego dzieciom w Warszawie, pana Laudera 13:09, 02.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wulframwulfram

0 0

propaganda i oglupianie lemingów. 09:24, 16.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%