Kamienny Potok to nazwa doliny, którą przepływał strumień wody - stąd właśnie pochodzi nazwa dzielnicy - niegdyś podzielonej na 2 części - Kamienny Potok I - zamieszkały przez 3300 mieszkańców i Kamienny Potok II z ponad 4800 mieszkańcami. Nazwa ta funkcjonowała już od połowy XIX wieku. Podobnie jak Karlikowo, Świemirowo i Stawowie, Kamienny Potok został włączony do gminy sopockiej w 1874 roku. W 1888 roku mieszkało tu zaledwie 160 osób.
Kamienny Potok to dzielnica od północy granicząca z Gdynią, od zachodu z Brodwinem, a od południa z Górnym i Dolnym Sopotem.
Wschodnia część to szeroka plaża i tereny zielone.
Sopot Kamienny Potok to część miasta, w której zobaczyć można niemal wszystkie style architektoniczne. Wieżowce z wielkiej płyty, kameralne domy jednorodzinne, campingi - jednym słowem – budownictwo eklektyczne.
Turyści mogą skorzystać z oferty hoteli i pensjonatów. Do ich dyspozycji są m.in.:
Mieszkańcy nie mogą narzekać na brak sklepów i innych punktów usługowych - ta strefa jest dobrze rozwinięta - zwłaszcza w rejonie stacji SKM. W okolicy jest kilka salonów samochodowych, a największą atrakcją dzielnicy jest jedyny w Trójmieście aquapark przy ulicy Zamkowa Góra 3-5. Można skorzystać tu z basenów, zjeżdżalni, saun i innych rozrywek.
W dzielnicy znajdują się również placówki edukacyjne:
Opiekę zdrowotną mieszkańcy mogą uzyskać m.in. w ABC. Family Med przy ulicy Małopolskiej 11.
Na terenie dzielnicy znajdują się dwa kościoły:
Sopot Kamienny Potok podlega pod Komendę Miejską Policji przy ul. Armii Krajowej 112A. Siedziba Rady Dzielnicy znajduje się w Biurze Rady Miasta przy ulicy Tadeusza Kościuszki 25/27.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz