Tygrys poskromiony na korcie! Michalczewski i Szpilka skrzyżowali rakiety w szczytnym celu [WIDEO/FOTO]

10:00, 27.01.2024 .
Skomentuj Luc ART Photo Łukasz Boehnke Luc ART Photo Łukasz Boehnke

W charytatywnym meczu tenisowym, który odbył się na kortach w Gdańsku, Artur Szpilka stanął do rywalizacji z byłym mistrzem świata wagi półciężkiej i junior ciężkiej, Dariuszem Michalczewskim. Choć to nietypowe starcie wzbudziło wiele emocji, obaj panowie postanowili połączyć siły dla szczytnego celu - wspierania dzieci z domów opiekuńczo-wychowawczych.

Początkowo, w pierwszym secie, Michalczewski objął prowadzenie, zwyciężając 6:4. Jednak młodszy o 21 lat Szpilka udowodnił, że wiek to jednak nie tylko liczba, prezentując imponującą formę w kolejnych dwóch setach i wygrywając kolejno 6:2 i 6:1. Ostatnia piłka meczu zakończyła się imponującym asem serwisowym, po którym Artur Szpilka triumfalnie ściągnął koszulkę.

Mecz ten miał wyjątkowy charakter, gdyż obaj zawodnicy zdecydowali się przekazać łącznie 10 000 zł na rzecz wybranej placówki opiekuńczo-wychowawczej. To jednak nie koniec ich szlachetnych gestów. Nadal trwa zbiórka na portalu zrzutka.pl, która zostanie uzupełniona środkami uzyskanymi z licytacji unikatowych gadżetów podpisanych przez pięściarzy.

Obaj panowie postanowili zmierzyć się na korcie nie tylko dla sportowej rywalizacji, ale także po to, aby pomóc potrzebującym.

"Nie dość, że zagraliśmy fajny mecz, to pomogliśmy jeszcze dzieciakom. A do tego zakopaliśmy z Darkiem topór wojenny, bo nie brakowało w przeszłości mocnych słów z obu stron. Byłem młody, gadałem głupoty, ale Darek od zawsze był moim idolem. Najlepszy lewy prosty w historii polskiego boksu" - podkreślił Szpilka po zakończeniu starcia.

Dariusz Michalczewski, mimo przegranej, nie zamierza się poddawać. Wyraził chęć rewanżu, zapowiadając, że do Warszawy przyjedzie po zwycięstwo.

"Pierwszy set bardzo dobry, a potem zabrakło koncentracji no i trochę kondycji. Jednak Artur jest ponad 20 lat młodszy. Choć wynik to drugorzędna sprawa, bo najważniejsze było to, by pomóc dzieciakom, to jako sportowiec nie lubię przegrywać" - skomentował Michalczewski.

Ze zdjęciami przedstawiającymi ten wyjątkowy pojedynek możecie zapoznać się w fotorelacji LUC Art Photo Łukasz Boehnke.