Zamknij

Nowe połączenia z Gdańska! Czym zachwycą nas włoskie Brindisi i szwedzkie Skellefteå?

13:02, 06.12.2023 . Aktualizacja: 13:02, 06.12.2023
Skomentuj Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Od wiosny irlandzkie linie zawiozą nas do włoskiego Brindisi i szwedzkiego Skellefteå. Ryanair ogłosił uruchomienie dwóch nowych połączeń z Gdańska. Oba połączenia zostaną zainaugurowane w nadchodzącym sezonie letnim.

Jako pierwsze wystartuje połączenie ze stolicy Pomorza do Szwecji. Loty do Skellefteå odbywać się będą od 2 kwietnia, dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Natomiast loty do Brindisi zostaną zainaugurowane 1 maja i także będą wykonywane dwa razy w ciągu tygodnia, w środy i niedziele.

Brindisi to miasto położone na południu Włoch w regionie Apulia. Port lotniczy usytuowany jest około trzech kilometrów w kierunku północnym od centrum miasta. Miejscowość Brindisi charakteryzuje klimat umiarkowanie ciepły, ze średnią dobową roczną temperaturą wynoszącą 16,5°C. Brindisi to typowo portowe miasto nad Adriatykiem. Jeśli chodzi o zabytki architektury sakralnej i świeckiej, będąc w Brindisi, nie można pominąć: Katedry romańskiej z XI wieku, licznych kościołów, Muzeum Archeologicznego, rzymskich, marmurowych kolumn z II wieku naszej ery, akweduktu z czasów starożytnych, który obecnie zasila fontanny, zamku Castello Svevo i zamku Castello le Alfonsino. Z Brindisi można popłynąć do Grecji, Turcji czy Albanii. 

Skelleftea jest niewielkim miastem na północy Szwecji położonym nad Zatoką Botnicką. Jest tam Sara kulturhus, drugi pod względem wysokości drewniany budynek na świecie. Ma 20 pięter i prawie 80 m wysokości. Centrum kultury zajmuje około 13,5 tys. m kw. W 2022 r. magazyn Time umieścił Skellefteå na liście 50 najciekawszych na świecie miejsc, które warto odwiedzić.

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk

[ZT]19787[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%