Zamknij

Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem w Sopocie! Dziennikarz opowie o stanie świata

16:30, 27.11.2023 .
Skomentuj Mat. organizatora Mat. organizatora

W jakim kierunku zmierza świat i jak zachodzące w nim zmiany mogą wpłynąć na los przeciętnego człowieka? Między innymi o tym opowie Dariusz Rosiak już 18 grudnia w Sopocie.

Czujnemu oku obserwatora nie może umknąć, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat świat zdecydowanie przyspieszył. Czy jesteśmy w stanie przewidzieć dokąd zaprowadzą nas zachodzące w świecie zmiany? I co z tym wszystkim mają wspólnego nowe media?

Dariusz Rosiak jest dziennikarzem i komentatorem wydarzeń z Polski i Świata. Na spotkaniu porozmawia nie tylko o swoim dorobku autorskim, lecz również o tym, jakimi narzędziami najwygodniej jest komunikować się ze słuchaczami i czy czeka na dzień, w którym nie będzie miał czego zaraportować.

Dariusz Rosiak jest również autorem podcastu Raport o stanie świata, dziennikarzem radiowym i prasowym, wieloletnim pracownikiem francuskiego radia RFI i sekcji polskiej BBC. Przez wiele lat był związany z Programem III Polskiego Radia i dziennikiem „Rzeczpospolita”, gdzie publikował w dodatku „Plus Minus”. Autor książek: Oblicza Wielkiej Brytanii, Żar. Oddech Afryki, Człowiek o twardym karku. Historia księdza Romualda Jakuba Wekslera-Waszkinela, Wielka odmowa. Agent, filozof, antykomunista, Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan, Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha oraz Bauman. Za Ziarno i krew otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak i był nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2016. Otrzymał też tytuł Dziennikarza Roku 2020 w konkursie Grand Press.

Spotkanie odbędzie się 18 grudnia o 18:00 w Sopotece, a rozmowę poprowadzi Marcin Wiktor.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%