Zamknij

Jacek Karnowski: "Premier zlekceważył mieszkańców Sopotu"! Konferencja w sprawie wyboru komisarza

13:32, 15.11.2023 . Aktualizacja: 15:13, 15.11.2023
Skomentuj

15 listopada odbyła się konferencja prasowa w sprawie powołania komisarza przez premiera Mateusza Morawieckiego. Jak podkreślone zostało na wstępie przez uczestników, decyzja ta miała zostać postawiona wbrew woli mieszkańców. W spotkaniu wzięli udział m.in. Jacek Karnowski, Marcin Stefański i Marcin Skwierawski.

W konferencji wzięli udział: Jacek Karnowski - Poseł na Sejm; Aleksandra Gosk - Przewodnicząca Komisji Turystyki i Uzdrowiska ; Anna Łukasiak - Przewodnicząca Komisji Kultury; Marcin Skwierawski - Szef Platformy Obywatelskiej Sopotu; Marcin Stefański - Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Dialogu z Mieszkańcami oraz Ruch Samorządowy Tak Dla Polski.

- To niezbyt dobre wiadomości dla Sopotu z jednej strony, bo pan premier Mateusz Morawiecki powołał namiestnika PiS-u. Z drugiej strony dobre wiadomości, że w ogóle po miesiącu znalazł czas na to zadanie - stwierdził Jacek Karnowski, były prezydent Sopotu. 

Jak wspomniał na początku Jacek Karnowski, jego zdaniem Mateusz Morawiecki swoją decyzją zlekceważył mieszkańców Sopotu, z uwagi na fakt, że nie posłuchał się radnych Platformy Obywatelskiej Sopotu, którzy w ostatnich wyborach uzyskali aż 56 proc. głosów. Na komisarza, zamiast rekomendowanej przez reprezentantów miasta byłej wiceprezydentki Sopotu Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim, wskazał osobę z Prawa i Sprawiedliwości, która zdaniem przedstawicieli miasta może nie posiadać adekwatnego doświadczenia.

- Na szczęście zostawiliśmy Sopot z budżetem- dodał Jacek Karnowski. 

- Mam nadzieję, że Pan komisarz zabierze się jak najszybciej do pracy...Mateusz Morawiecki może celowo zwlekał ze wskazaniem nowego komisarza. Panie Premierze, najwyższa pora oddać władzę. Polacy tego oczekują- podsumował Marcin Skwierawski. 

Zobaczcie całość konferencji : 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

JurekJurek

4 0

A Gosk coraz grubsza :-)
14:42, 15.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rafał Rafał

5 0

Na pewno się zabierze na początek za twoją niegospodarność i ukrywanie nieprawidłowości. 16:18, 15.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tunel TranzytowyTunel Tranzytowy

4 0

hipokryta do kwadratu, śmiechu warte. 18:14, 15.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%