Zamknij

Marsz godności Białorusinów Trójmiasta! W imię wolności i demokracji

15.22, 08.08.2022 .
Skomentuj Fot. materiały prasowe Urzędu Miasta Gdańska
REKLAMA

We wtorek, 9 sierpnia przypada druga rocznica prawdopodobnie sfałszowanych wyborów prezydenckich na Białorusi. Wydarzenie uruchomiło wielką falę sprzeciwu społecznego, a jednocześnie represji. Białorusini z całego Trójmiasta zapraszają do Gdańska na marsz godności. Zbiórka zaplanowana jest na godz.18.30 pod fontanną Neptuna, skąd zgromadzeni wyruszą w stronę placu Solidarności.

– To okazja, żeby wszyscy, którym nie jest obojętne to, co się dzieje u naszych sąsiadów Białorusinów, wyrazili swoje poparcie dla wolności i demokracji – mówi Kacper Dziekan z Działu Projektów Obywatelskich ECS, ekspert ds. wschodnich. – Dołączając do Białorusinów mieszkających w Trójmieście wyrazimy solidarność, a jednocześnie wsparcie dla więźniów politycznych oraz wszystkich poszkodowanych w walce z reżimem.

Organizatorem marszu jest Białoruskie Towarzystwo Kulturalne „Chatka”. Przemarsz odbędzie się na trasie: Długi Targ, ul. Długa, ul. Wały Jagiellońskie, Hucisko, ul. Wały Piastowskie. Na placu Solidarności odbędzie się wiec solidarności, podczas którego wygłoszone zostaną przemówienia. Podczas przemarszu ruchem będzie kierować policja.   

Więcej informacji: Марш годнасці беларусаў Труймяста/ Marsz godności Białorusinów Trójmiasta

[ZT]14015[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%