Imprezy Sopot wydarzenia koncerty 2025 Co? Gdzie? Kiedy? lipiec sierpień wrzesień lato

Zamknij

Wieczór poetycki z Beatą Jaskułą-Tuchanowską „Pomiędzy”

  • wtorek 26 maja, 18:00
  • 26.05.2026
  • Dworek Sierakowskich

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na wieczór poetycki z Beatą Jaskułą-Tuchanowską „Pomiędzy”



26 maja 2026 r.



godz. 18.00



Dworek Sierakowskich



Gościem wieczoru będzie Beata Jaskuła-Tuchanowska – poetka, pisarka, malarka i gdynianka z urodzenia oraz wyboru.



Autorka tomików poetyckich „Radości, rozterki, rozpacze”, „Kropla do kropli”, „Na krawędzi”, a także sag rodzinnych, książek dla dzieci oraz publikacji poświęconych tematyce niepełnosprawności w rodzinie. Jej drugą pasją jest malarstwo.



Serdecznie zapraszamy do wspólnego wieczoru z literaturą i poezją



Beata Jaskuła-Tuchanowska



Gdynianka z urodzenia i wyboru. Tu ukończyła szkoły: Szkołę Podstawową nr 1, Liceum Ogólnokształcące nr 2, Studium Aktorskie przy Teatrze Dramatycznym (obecnie Miejskim), w końcu Filologię Polską i Logopedię, tu podjęła pracę m.in. w Teatrze Dramatycznym i szkołach gdyńskich jako polonistka, tu założyła rodzinę.



Jej pasją stało się pisanie książek m.in. poezji: „Radości, rozterki, rozpacze”, „Kropla do kropli”, „Na krawędzi”; sagi rodzinnej: „Eleonora i 14 świnek”, „Teatr prowincjonalny”, „Alicja przed lustrem”; czy książek dla dzieci: „Moja siostra i ja”, „Dialogi na dwie głowy i cztery nogi”, „Babcia bez kapcia”, a także współtworzenie książek dotyczących tematyki niepełnosprawności w rodzinie: „Księżycowe dziecko”, „Rodzina rodzinie”, „Jak żyć i nie zwariować, gdy jedno z nas jest niepełnosprawne”.



Drugą pasją jest malowanie, przede wszystkim aniołów i kwiatów. Jej obrazy zawędrowały już do Szwecji i Ameryki.



Swoje pasje wykorzystuje również na dofinansowanie córki Martyny, która jest osobą z niepełnosprawnością w stopniu znacznym.



Facebook