Zamknij
10:05, 13.12.2022

Za nami kolejne Sopockie Spotkania Kobiet, czyli rozmowy o sprawach ważnych, dotyczących różnych dziedzin życia, ale zawsze z perspektywy kobiet. W poniedziałek, 12 grudnia, gościniami Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim, wiceprezydentki Sopotu, były kobiety sportu: Anna Kiełbasińska i Anna Rogowska.

Spotkanie odbyło się w Sopotece w poniedziałek, 12 grudnia, o godz. 18.00.

Najważniejsze informacje o gościniach:

Anna Kiełbasińska – lekkoatletka, sprinterka, wielokrotna mistrzyni Polski, halowa mistrzyni Europy w sztafecie 4 × 400 oraz 4 x 100 m, wicemistrzyni olimpijska i świata. Karierę rozpoczęła w 2004 r. Szybko okazało się, że ma dryg do konkurencji szybkościowych. Do 2016 r. specjalizowała się głównie w biegach sprinterskich (na 100 m i 200 m). Po igrzyskach w Rio de Janeiro zaczęła startować na dłuższych dystansach. I była to bardzo dobra decyzja, bo jej rekord życiowy w biegu na 400 m był drugim w historii polskiej lekkoatletyki, zaraz po wyniku Ireny Szewińskiej. Anna Kiełbasińska od 6 lat reprezentuje Sopocki Klub Lekkoatletyczny.

Anna Rogowska – lekkoatletka, tyczkarka, medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata, halowa mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata. Przez wiele lat reprezentowała Sopocki Klub Lekkoatletyczny. W 2004 r. na olimpiadzie w Atenach jako pierwsza polska zawodniczka sięgnęła po medal w konkurencji skok o tyczce. W czerwcu 2015 r. zakończyła karierę sportową, ale nadal krajowe rekordy w skoku o tyczce, zarówno na hali, jak i na stadionie należą do niej. Obecnie promuje sport wśród dzieci i młodzieży. Jest ambasadorką programu Energa Athletic Cup skierowanego do młodych lekkoatletów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą krótką fotorelacją z tego spotkania.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA