Zamknij
15:12, 31.10.2022

W ostatni weekend do Sopotu zjechały grupy imprezowiczów, chcących zakosztować halloweenowej zabawy. Ulica Bohaterów Monte Cassino wypełniła się w tym czasie różnorodnymi postaciami rodem z filmów grozy. Nie wszyscy jednak podzielali entuzjazm wobec trwającej maskarady. Grupa misyjna "Czy jesteś gotowy?" urządziła happening, zachęcający do poważniejszej refleksji na temat śmierci i przemijania. W tym celu na najpopularniejszym deptaku w kurorcie ustawiono trumnę.

Czy jesteś gotowy na ostatnie pożegnanie? To pytanie przyświecało akcji wolontariuszy, których można było spotkać na popularnym Monciaku. Kiedy większość z nas na ogół stara się nie myśleć o śmierci, traktując ją w kategoriach tabu, organizatorzy akcji "Hell no win, Jesus did" wyszli z odmienną propozycją.

- Tak wiele osób obchodzi coś, co ich zdaniem jest niewinną zabawą, w którą mogą wciągać również swoje dzieci. Niestety to nie jest niewinna zabawa, a my nie chcemy być cicho i się temu przyglądać, tylko otwarcie o tym mówić. Tego dnia i nocy (zresztą jak w każdym innym czasie) chcemy uwielbiać i ogłosić, że Jezus Chrystus jest Królem i Zbawicielem, jest Panem życia i pokonał śmierć - przekonują członkowie Zespołu "Czy jesteś gotowy?".

Trumna to tylko rekwizyt

Członkowie grupy misyjnej rozmawiali ze spacerowiczami o tym, co by się stało, gdyby lada moment ich życie miało dobiec końca. Żeby lepiej wczuć się w sytuację, za rekwizyt posłużyła im przygotowana na tę okoliczność trumna.

- Trumna jest tylko przedmiotem, który w tych czasach jest w stanie zatrzymać człowieka i spowodować jakieś refleksje nad życiem. Ona, dla nas jest tylko rekwizytem, dzięki któremu możemy choć chwilę porozmawiać z drugą osobą i w tym czasie głosić jej Ewangelię - Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. My nikogo nie namawiamy do wejścia do trumny, ludzie sami podejmują tę decyzję. Niczego nie robimy na siłę. Nie przekonujemy ludzi do Ewangelii, tylko ją głosimy i opowiadamy o tym jak wyglądało nasze życie bez Boga, a jak wygląda, od kiedy zaprosiliśmy do niego Jezusa Chrystusa - informuje pan Tomasz, jeden z uczestników akcji.

Na Monciaku już od 8 lat

Choć happening odbył się niejako w opozycji do zwyczajów halloweenowych, nie było to jednorazowe wydarzenie. Grupa misyjna działa już od ośmiu lat, a jej członkowie wielokrotnie przez ten czas występowali na sopockim Monciaku, gdzie można ich spotkać średnio co dwa tygodnie.

- Każdego dnia staramy się uniknąć śmierci. Przestrzegamy zasad ruchu drogowego, praw grawitacji, jak i praw obyczajowych, aby bezpiecznie przeżyć dzień. I tak z dnia na dzień stajemy się coraz starsi, ciągle zmierzając ku jednemu. Młodość ma swoje prawa, ale przecież nikt nie obiecał, że to nie będzie jutro! Na pytanie 'Czy jesteś gotowy?' powinien odpowiedzieć sobie każdy człowiek, bez względu na rasę, kolor skóry, czy przekonania religijne. Pytaniem tym, stawiamy wyzwanie w odnalezieniu sensu życia i umierania, bo bynajmniej - nie jest to pytanie retoryczne - zaznaczają organizatorzy akcji.

Jeśli zainteresowała Was aktywność tej grupy misyjnej, jej poczynania możecie śledzić na Facebooku - Czy jesteś gotowy? Are you ready?.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl
REKLAMA

komentarz (3)

AntoniAntoni

6 0

👍 16:41, 31.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

++++++

6 0

memento mori ... 12:35, 01.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArekArek

1 7

Znowu te katolickie przyśpiewki o „ królu” (!) 15:28, 01.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA