Zamknij
10:34, 08.11.2021

W sobotę, 7 listopada, w Sopocie odbył się protest pod hasłem "Nie wywoźcie dzieci do lasu". W południe kilkadziesiąt osób spotkało się przy wejściu nr 23 na plażę. Uczestnicy demonstracji wyrażali swój sprzeciw wobec sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.

Akcja rozpoczęła się od odegrania przez trębacza Dawida Lipkę utworu "Kołysanka Rosemary" skomponowanego przez Krzysztofa Komedę. W trakcie protestu zaśpiewano także utwór Janiny Porazińskiej "Bajka iskierki", znany również jako popularna kołysanka "Na Wojtusia z popielnika".

Choć podczas protestu można było usłyszeć krótką przemowę przybliżającą uczestnikom ideę spotkania, wydarzenie w większości przebiegało w milczeniu. Na znak solidarności z dziećmi z granicy protestujący umieścili na piasku dziecięce zabawki, założono białe kokardy, a także przygotowano transparenty. Wśród eksponowanych haseł znalazły się m.in. takie jak: "W lesie jest zimno", "Obojętność to paraliż duszy", "Zimno mi. Jesteśmy głodne. Dzieci z granicy", "Jest nam smutno", "Procedury, nie chaos" czy "Boję się obojętności".

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz