Zamknij
08:49, 28.04.2021

Plac zabaw inspirowany światem wykreowanym przez Janusza Christę nabiera kształtów! Obiekt nawiązujący do popularnej serii komiksów "Kajko i kokosz" położony w Parku Południowym wzbogacił się o dodatkowe elementy. Na przygotowanych wcześniej betonowych fundamentach zamontowano drewniane konstrukcje - najprawdopodobniej będące zestawem do wspinania, o którym możemy przeczytać w dokumentacji inwestycji.

Docelowo na placu mają stanąć urządzenia do zabaw, takie jak "bukaj-foczka", zestawy do wspinaczki i balansowania, stolik, nowa piaskownica czy kalejdoskop przyjaźni.

Oprócz tego przewiduje się zmianę umiejscowienia nasadzeń krzewów róż i forsycji, odnowienie ogrodzenia i wyrównanie terenu po wcześniejszym oczyszczeniu i nawiezieniu urodzajnej gleby. Na tak przygotowanym terenie zostanie zasiana trawa.

Z tygodnia na tydzień postęp prac staje się coraz bardziej zauważalny. Zgodnie z deklaracją urzędników, plac zabaw zostanie oddany do użytku jeszcze tej wiosny.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl
REKLAMA

komentarz (1)

SopociankaSopocianka

1 1

Sam pomysł dobry, miejsce odpowiednie ale ten beton i żwir przy wspinaczce.... Dziecko niefortunnie spadnie to już tylko szpital 13:15, 29.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz