Zamknij
09:05, 06.02.2024

Wyprzedaż garażowa na ulicy Lipowej 16 w Sopocie okazała się ogromnym sukcesem. W niedzielę, 4 lutego, mieszkańcy kurortu i jego okolic tłumnie odwiedzili piękne wnętrza modernistycznej kamienicy, aby upolować wyjątkowe skarby, a także miło spędzić czas w doborowym towarzystwie.

W miniony weekend w samym sercu Sopotu, na ulicy Lipowej 16, odbyła się wyjątkowa wyprzedaż garażowa. Mieszkańcy kamienicy z 1904 roku otworzyli swoje piękne apartamenty dla miłośników pięknych staroci, oferując szeroki wybór porcelany, szkła, mebli, obrazów, biżuterii i książek.

Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców Sopotu i okolic, którzy chętnie buszowali wśród wystawionych przedmiotów w poszukiwaniu skarbów. Wśród gości nie zabrakło również p.o. Prezydenta Miasta Sopotu Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim. Uczestnicy wyprzedaży byli zachwyceni nie tylko bogatą ofertą, ale również wyjątkową atmosferą stworzoną przez gospodarzy.

"Rzadko ma się okazję do obejrzenia wnętrz pięknych sopockich kamienic, więc oprócz tego wyjątkowego doświadczenia, można było podtykać wyjątkowych, często przedwojennych perełek, na przykład porcelany, starych książek czy elementów dekoracyjnych." - komentował jeden z uczestników wyprzedaży.

"Piękna zabytkowe wnętrze i cudowni gospodarze w tym przemiły pies Gustaw. Pierwszy raz byliśmy na takiej oryginalnej wyprzedaży garażowej. Zdecydowanie nie były to zwykłe graty z szafy, ale często bardzo wyjątkowe okazy porcelany, wyposażenia wnętrz, designu i książek. Zachwyciła nas pasja gospodarzy i wyjątkowy klimat, Chętnie wrócimy. Mamy nadzieje, że w Sopocie pojawi się więcej takich pomysłów" - dodała jedna z odwiedzających.

Pieniądze zebrane podczas wyprzedaży zostaną przeznaczone na renowację 120-letniego okna w kamienicy przy ul. Lipowej 16. W miejscu tym mieści się obecnie obiekt noclegowy Lipowa Loft Apartments Sopot. Jak wyjaśniają jego właściciele, apartamenty znajdują się znajdują się w kamienicy zbudowanej przez kupca Gustawa Waltera w 1904 r., położonej u zbiegu ulic Lipowej i Dębowej, w jednej z najpiękniejszych dzielnic Sopotu.

Wyprzedaż garażowa to piękny przykład lokalnej inicjatywy, która łączy w sobie pasję do historii, sztuki i potrzebę integrowania społeczności mieszkańców. Kolejna odsłona wydarzenia odbędzie się w niedzielę, 18 lutego.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz