Zamknij
16:26, 01.11.2023

W Uroczystość Wszystkich Świętych, mieszkańcy Sopotu udali się na cmentarze, aby uczcić pamięć swoich bliskich. To wyjątkowy czas, kiedy sopocianie gromadzą się, aby oddać hołd zmarłym, przynosząc kwiaty i zapalając znicze.

Od samego rana na Cmentarzu Komunalnym oraz Cmentarzu Katolickim w Sopocie trwała zbiórka na rzecz Hospicjum im. św. siostry Faustyny. Wolontariusze, pełni entuzjazmu i gotowi do pomocy, przyjmowali datki od mieszkańców.

W wielu miejscach można było zobaczyć długie kolejki ciągnące się wzdłuż stoisk z kwiatami i zniczami. Mieszkańcy Sopotu starali się wybrać najpiękniejsze i najbardziej wyjątkowe kwiaty, aby wyrazić swoją miłość i troskę o tych, którzy odeszli. Znicze, które płonęły na grobach, tworzyły niesamowity widok, przypominając, że pamięć o tych, którzy odeszli, jest wciąż żywa i trwała.

Jednak nie tylko przeciskanie się w tłumie mogło być wyzwaniem tego dnia. Kierowcy, chcący odwiedzić cmentarze i uczcić pamięć swoich bliskich, musieli stawić czoła trudnościom związanym z parkowaniem. w takie dni jak ten liczba pojazdów w okolicach cmentarzy znacząco wzrasta, co sprawia, że znalezienie wolnego miejsca parkingowego graniczy z cudem.

Aby zadbać o bezpieczeństwo na drogach, w rejonie cmentarzy czuwali funkcjonariusze policji i straży miejskiej. Zwiększona obecność mundurowych w okolicach miała na celu zapewnienie płynności ruchu drogowego i zminimalizowanie ryzyka wypadków.

Tych z Was, którzy są ciekawi atmosfery, jaka panowała tego dnia na sopockich cmentarzach, zapraszamy do zapoznania się z naszą fotorelacją.

 

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz