Zamknij
REKLAMA
13:12, 26.10.2022

Willa Basnera, budynek powstały na początku XX wieku z myślą o prezentacji dzieł sztuki, znajdujący się przy samym morzu, był idealnym wyborem, jeśli chodzi o miejsce ekspozycji wystawy obrazów Wiesława Grzecha pt. „Na Fali Życia”. Malarz urodzony w Gdyni inspirował się tu, nietrudno się domyślić, morzem. W obrazach przebijają się przede wszystkim odcienie niebieskiego i zielonego, ale również złote kolory promieni słonecznych.

Prof. Bogna Łakomska z ASP w Gdańsku, podczas innej wystawy Wiesława Grzecha, wspominała łatwość interpretacji jego prac, jednocześnie porównując je do twórczości wielkich impresjonistów. Wystawę zorganizowała Sopocka Galeria Sztuki, która, parafrazując artystę, wywołała u niego motyle w brzuchu podczas jego pierwszej wizyty w SGS, zanim jeszcze rozpoczęła się ta współpraca.

Wernisaż zgromadził najbliższych artysty oraz miłośników sztuki. Was zapraszamy do naszej galerii, gdzie możecie zobaczyć część dzieł i poczuć klimat tego wydarzenia.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz