Zamknij
09:23, 05.06.2023

"Munchhauseniada", czyli wydarzenie upamiętniające postać prof. Jerzego Limona - wybitnego literaturoznawcy, tłumacza, pisarza i teatrologa, który spędził dzieciństwo i młodość w Sopocie oraz stworzył m. in. dwie powieści opisujące jego ukochane miasto rodzinne.

3 czerwca barwny pochód artystyczny przeszedł ulicami Sopotu i składał się przede wszystkim z bohaterów sztuk Szekspira, nawiązując do życiowego dzieła prof. Jerzego Limona - Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. 

Kolorowy pochód, który zmierzał m.in ulicą Haffnera zakończył się uroczystym odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej prof. Jerzemu Limonowi, którego dokonał Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. W wydarzeniu brali udział również przyjaciele prof. Limona, środowisko naukowe Uniwersytetu Gdańskiego, a także mieszkańcy przebrani w stroje szekspirowskie, niosący rekwizyty teatralne i czerwone róże.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą fotorelacją z tego wyjątkowego wydarzenia.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl

komentarz(1)

IvoIvo

5 0

A ten zmierzwieniec to z której bajki Limona? 10:57, 05.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz