Zamknij
20:32, 23.05.2023

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją przedstawiającą wyjątkowe rzeźby Tony'ego Cragga, jednego z najbardziej znanych angielskich artystów współczesnych. Dziś po południu prace tego wyjątkowego twórcy stanęły w parku Północnym w Sopocie jako część wystawy "Alternatywna rzeczywistość". W pełnej okazałości ekspozycję Państwowej Galerii Sztuki będzie można podziwiać już od soboty, 27 maja.

Tony Cragg jest mistrzem tworzenia nowych, nieznanych form, które nieustannie fascynują publiczność na całym świecie. Jego rzeźby, prezentowane w renomowanych muzeach i parkach rzeźby, zachwycają dynamizmem, witalnością i zmysłowymi manifestacjami materii. Artysta eksperymentuje z różnymi materiałami, takimi jak kamień, brąz, drewno, metal, materiały syntetyczne i szkło, tworząc niesamowite kompozycje.

W scenerii Parku Północnego w Sopocie, rozciągającym się nad Bałtykiem za Grand Hotelem, zostaną zaprezentowane ikoniczne rzeźby Tony'ego Cragga, takie jak Points of View - meandrujące srebrne kolumny, Mixed Feelings - dynamicznie wznosząca się forma, oraz Versus i Masks. To wyjątkowa okazja, aby podziwiać te monumentalne dzieła sztuki w otoczeniu pięknej natury.

Wystawa "Alternatywna rzeczywistość" będzie dostępna do 15 października 2023 roku, a wernisaż odbędzie się 27 maja. Dodatkowo, w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie można również zwiedzać wystawę "Coś miękkiego, coś obcego, coś groźnego", pierwszą indywidualną ekspozycję Zuzy Golińskiej, która potrwa do 6 sierpnia.

Nie przegap okazji, aby odkryć fascynujący świat twórczości Tony'ego Cragga i doświadczyć unikalnej mieszanki form, emocji i idei, które tkwią w jego rzeźbach. Wystawa jest organizowana we współpracy z Pracownią Tony'ego Cragga i pod patronatem British Council, gwarantując wysoką jakość i wartość artystyczną prezentowanych dzieł.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl

komentarz(3)

Brak ciepłej wodyBrak ciepłej wody

3 2

KIEDY W KOŃCU ZAJMIECIE SIĘ SPRAWĄ DWORCA W SOPOCIE.... 11:06, 24.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kolonoskopiakolonoskopia

2 2

Fajne jelita, ale co za dużo to niezdrowo. Nastawiali tego tyle w tym parku polnocnym, że mamy teraz przerost treści nad formą. Bez ładu i składu, byle tylko stało. Już lepiej jakby postawili tam pomnik wielkiego sołtysa w skali 1:1, sopockiego polityka, ale też miłośnika nauki, kultury i sztuki. 16:37, 24.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MM

2 2

Super !
Wreszcie znane nazwisko w Sopocie. 17:41, 24.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz