Zamknij
REKLAMA
15:16, 23.11.2022

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami trwają pracę przy stawie znajdującym się nieopodal ul. Reja w Sopocie. Mieszkańców kurortu, którzy zdecydują się na spacer w tamtych rejonach, czeka niecodzienny widok. Z związku z koniecznością oczyszczenia zbiornika, wodę ze stawu w większości spuszczono.

W dniach 22-24 listopada pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni przeprowadzają bagrowanie stawu, czyli mechaniczne usuwanie warstwy osadów dennych ze zbiornika. Staw ponownie zostanie napełniony już w najbliższy weekend. Do tego czasu sopocianie mogą obejrzeć zbiornik w tych nietypowych okolicznościach.

- Z myślą o mieszkańcach stawu, bagrowany będzie jedynie fragment dna zbiornika, od strony dopływu. Dzięki temu nie trzeba odławiać ryb. Na przeprowadzonych pracach zyskają gnieżdżące się na wyspie ptaki, ponieważ pogłębienie wokół wyspy spowoduje, że trudniej będzie się na wyspę dostać zagrażającym im drapieżnikom - informuje Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie.

Jeśli jesteście ciekawi tego, jak zmienił się krajobraz tej części Sopotu pod wpływem przeprowadzanych prac, zapraszamy do zapoznania się z naszą fotorelacją.

[ZT]15166[/ZT]

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz