Zamknij
15:00, 18.07.2022

Ostatnia niedziela, 17 lipca, obfitowała w emocjonujące gonitwy na sopockim hipodromie. Ci, którzy oprócz sportowego widowiska, oczekiwali jednak także innych atrakcji, nie mogli narzekać na nudę. Jak co roku wyścigom konnym towarzyszył konkurs kapeluszy, który zgromadził wielu uczestników i szeroką publiczność.

W tym roku do konkursu stanęło przeszło 80 osób, które rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach: dorosłych oraz młodzieży. Na posiadaczy najpiękniejszych nakryć głowy czekały atrakcyjne nagrody.

Wśród zwycięzców znalazły się ex aequo panie Agnieszka, Kasia oraz Alicja. Wszystkie trzy zaprezentowały piękne kapelusze o wyszukanych nazwach. Nagrodzone nakrycia głowy to „Pomerania beach”, "Bursztynowy las" i „Oda do młodości”.

W tym roku do konkursu stanęło również wielu panów, którzy ze względu na dużą frekwencję zostali osobno nagrodzeni przez jury. Pierwsze miejsce przypadło panu Romanowi, który mógł się pochwalić okazałym cylindrem z wizerunkiem konia na przedzie. Oprócz tego jurorzy docenili również Krzysztofa, który był jednym z młodszych uczestników imprezy, oraz pana Rolanda.

Skąd taka tradycja?

 

Sport wyścigowy dawniej był domeną elit, doskonałym pretekstem do licznych spotkań na gruncie towarzyskim. W Sopocie była to jedna z najpopularniejszych rozrywek kuracjuszy, którzy przybywali tu latem z całej Europy.

 

Elegancki strój i obowiązkowy kapelusz, a u panów cylinder, wyróżniały wyścigi spośród innych wydarzeń sportowych. Z czasem nieco rozluźniły się zasady dotyczące dress code, ale równocześnie panie zaczęły prześcigać się w ozdabianiu swoich, coraz wymyślniejszych, kapeluszy.

 

>Popularne między innymi w brytyjskim Ascot konkursy na najpiękniejszy kapelusz zagościły z czasem na większości torów wyścigowych świata. W Polsce konkursy takie towarzyszą Gali Derby na warszawskim Służewcu, letnim gonitwom na sopockim Hipodromie, a także podczas innych wydarzeń jeździeckich, takich jak Gałkowo Masters. W Sopocie konkurs ten cieszy się ogromną popularnością, można zobaczyć wiele pięknych modeli kapeluszy i fascynatorów robionych specjalnie na tę okazję u trójmiejskich modystek.

 

(za: Urząd Miasta Sopotu)

Świat mody

Partnerami konkursu kapeluszy byli Farys Design, producent biżuterii inspirowanej światem jeździectwa, Maurisse, producent kosmetyków z linii Biotaniqe oraz Selfie Project, studio urody Mona Eliza, salon kosmetyczny Petite Perle, salon kosmetyczny Secret Avenue.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl
REKLAMA

komentarz (1)

annann

0 0

czlowiek idzie jak idioota z lisciem na glowie.... i nikt mu ze jak idiota wyglada nie powie.....i idzie tak przez caly dzien....
18:02, 25.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz