Zamknij
15:08, 14.05.2021

W piątek, 14 maja, odbył się pogrzeb Jacka Starościaka, pierwszego demokratycznie wybranego prezydenta Gdańska. W uroczystości, która odbyła się na Cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku, wzięła udział najbliższa rodzina zmarłego, jego przyjaciele, a także przedstawiciele władz samorządowych. 

W ceremonii pogrzebowej udział wzięli m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, wiceprezydenci Sopotu - Magdalena Czarzyńska-Jachim oraz Marcin Skwierawski, a także osoby związane z Sopockim Klubem Morsów.

- Piękna uroczystość o podniosłym i rodzinnym charakterze. Widać jak wyjątkowym był człowiekiem i jak ogromny miał wpływ na życie wielu ludzi. Widać w jak wielu sercach na zawsze pozostanie ten wyjątkowy, serdeczny, skromny człowiek, który każdego namawiał na wejście do zimnej wody. Ptaki w tle śpiewały mu najpiękniejsze arie - wspomina Joanna Grzybowska, mieszkanka Sopotu.

Podczas uroczystości Chór Gedanensis zaśpiewał ulubiony utwór zmarłego "Free as a bird" zespołu The Beatles. W trakcie ceremonii głos zabrali m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, wiceprezydentka Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim, Aleksander Tomkina, prezes Sopockiego Klubu Morsów oraz Katarzyna Starościak, córka zmarłego.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz