Zamknij

14:01, 08.05.2020

Dziś o godzinie 11.00 z okazji rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej w Europie prezydent Sopotu Jacek Karnowski złożył kwiaty pod pomnikiem Armii Krajowej. Bezpośrednio po złożeniu wiązanek odbyło się włączenia do taboru, nowego, specjalnego samochodu Straży Miejskiej. Uroczystość miała miejsce na dziedzińcu budynku Państwowej Straży Pożarnej.

Nowy radiowóz został zakupiony dla Straży Miejskiej za kwotę 125 tys. zł i zastąpił wysłużony radiowóz Renault Traffic. Stare auto zostało sprzedane.

Nowy wielofunkcyjny samochód to Volkswagen Caddy. Pojazd został wyposażony w belkę świetlną, systemy umożliwiające nadawanie komunikatów głosowych oraz nowoczesne systemy łączności. Pojazd będzie pełnił funkcję nie tylko patrolową, ale posłuży także do przewozu osób ujętych. Tylna część auta została do tego celu specjalnie odgrodzona i zabudowana. Wygospodarowano w nim także miejsce dla urządzeń blokujących koła.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl
REKLAMA

komentarz (2)

RafałRafał

0 0

A gdzie samochód dla Sopockiego Schroniska dla Zwierząt. 17:26, 09.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RafałRafał

0 0

W Sopockim Schronisku dzieje się bardzo źle,ludzie powinni o tym wiedzieć ciągłe problemy finansowe zwierzęta powypadkowe leczy lekarz z redy itp itd miasto nie dba o Sopotkowo 17:32, 09.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz