Zamknij
09:40, 12.02.2024

W miniony weekend w Sopocie hucznie świętowano otwarcie wyremontowanych schodów łączących ulice Jagiełły i Sobieskiego. Po trwającym kilka tygodni remoncie, schody zyskały nowe życie, stając się nie tylko funkcjonalnym łącznikiem, ale również przestrzenią do artystycznej ekspresji.

Oficjalne otwarcie schodów odbyło się w piątek, 9 lutego. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa połączona z otwarciem pracowni kolektywu TIME NEW ROMAN. Artyści zaprezentowali swoje osiągnięcia artystyczne i różnorodne instalacje wideo, a schody stały się symbolem otwartości na sztukę i kulturę.

W ramach wydarzenia odbyły się również rozmaite działania performatywne, w tym jam session muzyczno-wizualne w wykonaniu grup "Wolne Brzmienia" i "Jedno Wszystko". To wszystko złożyło się na harmonijną całość, prezentującą różnorodność twórczości lokalnych artystów.

Sobota i niedziela upłynęły pod znakiem spotkań z twórcami, warsztatów malarskich i prezentacji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również jam session, które przyciągało mieszkańców i turystów.

Otwarcie schodów w Sopocie to nie tylko zakończenie remontu, ale również początek nowego życia dla tej przestrzeni. Schody stały się miejscem spotkań, integracji i twórczej ekspresji, a bogaty program wydarzeń towarzyszących ich otwarciu pokazał, że sztuka i kultura są ważnymi aspektami życia miasta.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz(1)

QX-70QX-70

1 0

Małem zapytać, czy była Jachim.
Ale widzę, że była, Dalsza ustawka do wyborów! 19:05, 12.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo