Zamknij
09:45, 30.11.2023

Sopot to jeden z najpopularniejszych kurortów w Polsce, który co roku przyciąga setki tysięcy turystów. Miejsce to słynie z pięknych plaż, zabytkowej architektury i bogatego życia kulturalnego. Jak się okazuje, podobnie było także 46 lat temu. Dziś chcielibyśmy Was zachęcić do tego, aby cofnąć się do tego wyjątkowego okresu. Jak wyglądał Sopot w sierpniu 1977 roku?

Był to czas, kiedy w Sopocie odbywał się 17. Międzynarodowy Festiwal Piosenki, który stanowił bardzo ważne dla kurortu wydarzenie. Festiwal przyciągał gwiazdy z całego świata, a jego transmisje były oglądane przez miliony widzów. Sierpień 1977 roku był wyjątkowym miesiącem dla Sopotu. Miasto tętniło życiem, a turyści mogli cieszyć się piękną pogodą i wspaniałymi atrakcjami. 

Podobny obraz wyłania się zresztą z dawnych fotografii udostępnionych przez Narodowe Archiwum Cyfrowe. Przeglądając zdjęcia z tamtego czasu widzimy ludzi odpoczywających na plaży, dzieci budujące babki z piasku czy statki turystyczne cumujące przy molo. Nie wszystko jednak wygląda tak jak dziś. Dajcie znać w komentarzach, jakie różnice najbardziej zwróciły Waszą uwagę.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz