Zamknij
11:04, 05.09.2023

Za nami weekend otwarcia 9. edycji Festiwalu Fotografii w Ramach Sopotu. Festiwal doczekał się stałej publiczności, której nawet kapryśna aura nie przeszkadza, aby tłumnie uczestniczyć w wernisażach i spotkaniach z artystami.

Pierwszego dnia w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie na zwiedzających czekały wystawy tegorocznych rezydentów FFWRS. Witek Orski, Anna Orlowska i Visvaldas Mokrevičius spędzili w maju 10 dni w Sopocie, aby poczuć ducha miasta i odnaleźć inspirację do działań artystycznych. Monumentalna praca Witka Orskiego pt.” Obraz dla Roxany”, przedstawiająca grupę nastolatków bawiących się na plaży, pozornie zwyczajny obraz, ma zmobilizować widza do nieoczekiwanych interpretacji.

Annę Orłowską do stworzenia projektu Soft Facade zainspirowała zabudowa Sopotu, werandy, różnorodne style okien i fasad. Z kolei litewski artysta Visvaldas Mokrevičius postanowił odszukać w przestrzeni miasta przedmioty i miejsca, które poprzez formę fotografowania stały się symbolami jego emocji. Zrealizowany przez niego projekt Szepty jest próbą konfrontacji artysty z ukrytą i trudną warstwą własnej psychiki, z dążeniem do akceptacji i świadomej integracji jej istoty.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz