Zamknij
15:08, 29.12.2022

Dziś mija ósmy dzień, odkąd śledczy rozpoczęli czynności procesowe w lokalu dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie. Choć prokuratura nie informuje, jakie czynności są wykonywane i co robią obecni na miejscu policjanci, w sieci zaczęły pojawiać się materiały obrazujące ich pracę.

Przypomnijmy, że choć nadal nie ujawniono, czy zabezpieczenie terenu ma związek ze śledztwem w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek, media spekulują, że tak właśnie może być. Działania są bowiem prowadzone na zlecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie, który odpowiada m.in. za śledztwo ws. wspomnianego zaginięcia.

Do sieci trafiły materiały, na których widać, że policjanci nie ograniczają się jedynie do wnętrza budynku, ale sprawdzają również teren wokół dawnej Zatoki Sztuki. W tym celu wykorzystano m.in. psa tropiącego, dwie koparki, a także sprzęt do wykrywania metali. O tym, że policja zaczęła kopać w pobliżu Zatoki Sztuki, w tym również na plaży, informowali świadkowie tych działań. W pobliżu zaobserwowano również wojskowy namiot.

Teren, na którym prowadzone są działania, został zabezpieczony przez policję 22 grudnia. Wciąż nie wiadomo, jak długo potrwają prowadzone tam poszukiwania.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA