Zamknij
11:22, 16.09.2022

W ostatnią środę w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie odbył się „Dzień Otwarty” dla mieszkańców Sopotu. Sopocką Policję odwiedziło ponad 150 młodych ludzi zainteresowanych pracą funkcjonariuszy Policji. W tym dniu można było poznać z bliska pracę policjantów oraz zobaczyć sprzęt policyjny, jakim na co dzień dysponują.

W środę, 14 września, w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie odbył się „Dzień Otwarty” dla mieszkańców Sopotu. Sopocką Policję odwiedziło ponad 150 młodych ludzi zainteresowanych pracą funkcjonariuszy Policji. W tym dniu można było poznać z bliska pracę policjantów oraz zobaczyć sprzęt policyjny jakim na co dzień dysponują m.in. kamizelki kuloodporne a także indywidualne wyposażenie każdego policjanta do służby. Dużym zainteresowaniem cieszyła się praca technika kryminalistyki, który prezentował odwiedzającym w jaki sposób zabezpiecza się różnego rodzaju ślady oraz w jaki sposób i dlaczego pobiera się ślady linii papilarnych. Dużo atrakcji również przysporzyła odwiedzającym wizyta na strzelnicy, na stanowisku kierowania oraz pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Na parkingu przed budynkiem komendy można było obejrzeć Mobilne Centrum Monitoringu - radiowóz sopockiej Policji wyposażony m.in. w kamery oraz sprzęt komputerowy, wykorzystywany do obserwacji i zabezpieczenia imprez o charakterze masowym, jak również motocykl policyjny. 

Fot. Przemysław Szczygieł

Wszyscy zainteresowani wstąpieniem do Policji uzyskali szczegółowe informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom do służby oraz procesu rekrutacji.

Źródło: KMP w Sopocie

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz