Zamknij
12:29, 17.06.2022

Tłumy wiernych ruszyły na obchody święta Bożego Ciała w Sopocie. Od godzin porannych wielu mieszkańców naszego miasta uczestniczyło w procesjach eucharystycznych przeprowadzanych przez lokalne parafie. Tradycyjnie pochody przeszły wieloma ulicami Dolnego i Górnego Sopotu, w tym przez popularną ul. Bohaterów Monte Cassino.

Trasy procesji przebiegały przez znaczną część miasta i tak dla przykładu wierni z Parafii Zesłania Ducha Świętego w Sopocie przeszli ul. Kujawską w kierunku ul. Małopolskiej, ul. Junaków do ul. Obodrzyców (w prawo), a następnie ul. Małopolską, by powrócić na ul. Kujawską, gdzie na placu przed kościołem miało miejsce zakończenie uroczystości.

Po Mszy świętej o godzinie 9.00 ulicami miasta przeszła również procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy gromadząca wiernych z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pochód przeszedł ulicami Malczewskiego, Księżycową i Chodowieckiego do kaplicy Stella Maris, a następnie ul. Jacka Malczewskiego pod krzyż misyjny przy kościele.

Tradycyjną trasą wyruszyła również procesja spod kościoła pw. św. Bernarda.

Procesja Monciakiem

Dla osób postronnych uroczystością najbardziej przykuwającą uwagę była ta, która rozpoczęła się przy kościele pw. św. Michała Archanioła. Procesja wpierw przeszła z ul. 3 Maja na ulicę Kościuszki, docierając do kościoła MB Gwiazdy Morza, a następnie zebrani skierowali się do kościoła św. Jerzego. Tam została odprawiona Msza św., a po jej zakończeniu procesja przeszła dalej ul. Bohaterów Monte Cassino, kierując się w dół do kościoła pw. św. Andrzeja Boboli.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądała tegoroczna procesja wiodącą m.in. przez oblegany przez turystów Monciak, zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl
REKLAMA

komentarz (2)

Morfeusz Morfeusz

2 2

Pan mój, i Bóg mój. 23:57, 18.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AmAm

0 2

No i po to? Kościół nie wystarczy? 10:05, 19.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA