Zamknij
08:38, 30.12.2021

Karuzela, muzyka na żywo i świąteczne stoiska z jedzeniem oraz rozgrzewającymi napojami to tylko niektóre atrakcje przygotowane na skwerze Kuracyjnym. 29 grudnia odwiedzający mogli oglądać wyjątkowe spektakle, koncerty, a także wysłuchać przemówienia prezydenta Jacka Karnowskiego. Sopockie Miasteczko Noworoczne czeka zarówno na najmłodszych, jak i na tych starszych do 9 stycznia. 

Poczuj zimową magię w Sopocie

Okolice mola tętnią życiem już od 25 grudnia. Na odwiedzających czeka tu moc atrakcji, takich jak lodowisko, świecące iluminacje lub stoiska z daniami kuchni staropolskiej, tureckiej, węgierskiej czy specjałami prosto z Podhala. 

28 grudnia na skwerze Kuracyjnym pojawiła się również nowa wenecka karuzela. Jest to już druga taka atrakcja w kurorcie. Bilet na przejazd zakupcie w cenie 12 zł, natomiast z kartą sopocką wyniesie on 10 zł.

Świąteczno-noworoczne spotkanie 

W środę, 29 grudnia rozpoczęło się spotkanie świąteczno-noworoczne. O godzinie 15:30 uczestnicy mogli obejrzeć występ Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis, a następnie wysłuchać koncertu Joanny Knitter z zespołem. Na skwerze Kuracyjnym pojawił się także Teatr Plama. O 17:00 rozpoczęło się spotkanie z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim. Włodarz miasta złożył odwiedzającym noworoczne życzenia i zaprosił na słodki poczęstunek. 

Życzę Wam wszystkim, byśmy mogli spotykać się tak jak najczęściej. By ta zaraza poszła precz. I inne też poszły precz, niech każdy pomyśli sobie o jaką chodzi - składał życzenia Jacek Karnowski, które spotkały się z aplauzem zgromadzonych pod sceną. 

Życzę Państwu tego, czego życzę sobie. Chcę, byśmy wszystkie postanowienia, zadania, cele zrealizowali w nadchodzącym roku. Muszę się przyznać, że na przełomie roku biorę dwa kalendarze i przepisuję cele. One się wiele nie zmieniają. Procent ich wykonania jest średni. Życzę, by ustalone zadania na Nowy Rok zostały wypełnione w stu procentach! Wszystkiego dobrego, do siego roku! - dodał Przewodniczący Rady Miasta Sopotu Piotr Bagiński.

Głos zabrała później Magdalena Czarzyńska-Jachim. Zaprosiła wszystkie dzieci na spędzenie Sylwestra w sopockim Miasteczku Noworocznym.

Dziękuję mieszkańcom Sopotu za ich otwartość. Za to, że rozumieją, że słowo gościnność to gość i inność - powiedziała wiceprezydentka Sopotu.

Na scenie pojawiły się później mieszkańcy Sopotu pochodzący z Ukrainy, którzy zaśpiewali kolędę.

Miłośnicy muzyki mogli również wysłuchać koncertu Grace Gospel Choir. Ten ekumeniczny chór gospel występuje na trójmiejskich scenach nieprzerwanie od 2004 roku. Jednak to nie koniec dzisiejszych atrakcji! Do 21:00 czeka na Was sopocki chill – Dj Czarna zabierze Was w niezapomnianą podróż muzyczną. 

Program artystyczny Sopockiego Miasteczka Noworocznego:

31 grudnia, piątek

 • godz. 13.00-15.30 – Familijny Sylwester dla dzieci z Mosaic: pokazy cyrkowe, akrobacje na drabinie, animacje taneczne, zabawy ruchowe, Mirror Man oraz szczudlarze
 • godz. 16.00-22.00 – Sopocki chill – DJ Pete Grace, śpiew Agnieszka Rassalska

1 stycznia, sobota

 • godz. 16.00-21.00 – Sopocki chill – DJ Czarna

2 stycznia, niedziela

 • godz. 14.00-16.00 – Animacje dla dzieci z Mosaic: Happy clowns – duet szalonych komików
 • godz. 16.00-21.00 – Sopocki chill – DJ MNOW

6-9 stycznia, czwartek-niedziela

 • godz. 14.00-16.00 – Animacje dla dzieci z Mosaic: Happy clowns
  - 6.01 Animacje i pokazy szczudlarzy, pokazy cyrkowe, zabawy ruchowe
  - 8.01 Zimowe zabawy i gry ruchowe
  - 9.01 Zimowe zabawy i gry ruchowe
 • godz. 16.00-21.00 – Sopocki chill – DJ Czarna / DJ MNOW

[ZT]10649[/ZT]

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz