Zamknij
09:50, 07.06.2021

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczęto prace przy poszerzaniu chodnika na ul. Oskara Kolberga w Sopocie. Trwające obecnie roboty obejmują obszar przed blokiem nr 14. Za realizację tej inwestycji odpowiada Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie, a jej łączny koszt to 37 tysięcy złotych.

Już niebawem jeden z chodników na sopockim osiedlu Brodwino zwiększy swoją powierzchnię. O przeprowadzenie prac apelowali mieszkańcy osiedla, po tym jak w ubiegłym roku ograniczono przestrzeń spacerową, wykonując nowe nasadzenia drzew. Wierzby, które w listopadzie 2020 r. stanęły wzdłuż ul. Kolberga, były powodem niedogodności dla części spacerowiczów.

Drzewa zasadzono w obrębie chodnika, tym samym zawężając obszar użytkowy dostępny dla pieszych. Problem był szczególnie odczuwalny na odcinku przed blokiem nr 14, gdzie szerokość przejścia wynosiła mniej niż 1,5 metra. Sopocianie zwracali uwagę na to, że tak zorganizowana przestrzeń może być źródłem niedogodności dla matek z wózkami dziecięcymi, osób z niepełnosprawnością ruchową, a także mijających się spacerowiczów.

Według informacji przekazanych przez Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie, prace powinny potrwać około dwóch tygodni. Jeśli jesteście ciekawi, jakie postępy poczyniono do tej pory, zachęcamy do zapoznania się z naszą fotorelacją.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz