Zamknij
13:34, 12.04.2021

Dzięki uprzejmości Marcina Falla, byłego dziennikarza stacji telewizyjnej SKY Orunia, powracamy do zdjęć z 2010 roku. To właśnie wtedy rozpoczęły się wielkie sopockie inwestycje, które stały się kością niezgody pomiędzy Platformą Sopocian Jacka Karnowskiego a Stowarzyszeniem Mieszkańcy dla Sopotu.

Modernizacja Placu Przyjaciół Sopotu, a także budowa mariny przy głowicy molo bezpowrotnie odmieniły centrum miasta. Jedni widzieli w tym rozwój infrastruktury turystycznej i podążanie za nowoczesnymi trendami urbanistycznymi. Inni zwracali uwagę na beton dominujący przestrzeń placu i skutki hydrologiczne związane z budową przystani jachtowej.

To, co dziś budzi tak skrajne, zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje miało rozpoczęło się właśnie na początku ubiegłej dekady. Jak wyglądał Sopot w tamtym czasie? O tym przekonacie się, zapoznając się z naszą galerią.

Więcej interesujących zdjęć naszego miasta można odnaleźć na facebookowej stronie Marcina Falla - sprawdźcie tutaj.

 
 
REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz