Zamknij

Spotkanie autorskie ze Stanisławem Beresiem, autorem wywiadu-rzeki ze Stanisławem Lemem "Tako rzecze... Lem"

10:53, 09.06.2021 | P.S
Skomentuj Fot. materiały Biblioteki Sopockiej
REKLAMA

Biblioteka Sopocka zaprasza na pierwsze spotkanie realizowane w ramach projektu „Fantastycza bibLEMteka”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Gościem będzie Stanisław Bereś – polski poeta, historyk literatury, medioznawca, krytyk literacki, tłumacz. Opublikował 23 książki (4 przełożone na języki obce) i ok. 550 artykułów, szkiców i recenzji na łamach czasopism krajowych, emigracyjnych oraz zagranicznych. Zrealizował kilkaset odcinków programów telewizyjnych, 3 filmy dokumentalne, 6 wykładów multimedialnych. Spotkanie poprowadzi Dagny Kurdwanowska. Rozmowa będzie transmitowana w mediach społecznościowych.

 „Tako rzecze Lem” – obszerny wywiad ze Stanisławem Lemem, który został przeprowadzony między listopadem 1981 a sierpniem 1982 roku oraz we wrześniu i grudniu 2001 roku, wydany po raz pierwszy przez Wydawnictwo Literackie w 2002 roku. Jest to książka pod wieloma względami niezwykła, jeden z niewielu tak pełnych i wielostronnych portretów intelektualnych pisarza i myśliciela, jakie zna literatura polska. Oddajmy na początek sprawiedliwość rozmówcy Lema: Bereś jest w swej roli doskonały, nienarzucający się, choć stale obecny, dobrze do trudnego dialogu przygotowany, więc i dociekliwy, czasem krytyczny, nigdy jednak nie próbuje wyeksponować zbytnio siebie, poprzestając na dyskretnej inspiracji”.

 

Jerzy Jarzębski, „Tygodnik Powszechny”

Spotkanie odbędzie się 11 czerwca o 17:00 w Sopotece, obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod adresem mailowym: sopoteka@mbp.sopot.pl

Patronat nad projektem objęło Wydawnictwo Literackie oraz Polska Fundacja Fantastyki Naukowej.

Dodatkowo do każdej wypożyczonej książki Stanisława Lema lub o Stanisławie Lemie bibliotekarze we wszystkich filiach dołączają pakiet kosmicznych naklejek.

Sprawdź co się dzieje w kurorcie: Aktualne imprezy i wydarzenia w Sopocie

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%