Zamknij

“Pod Słońcem Pokoju. Wolnomularze w Sopocie.” Nowa wystawa w Muzeum Sopotu

08:50, 11.02.2020 | Emil Bogumił
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Muzeum Sopotu

W minionym tygodniu odbył się wernisaż wystawy „Pod Słońcem Pokoju. Wolnomularze w Sopocie”. Chętni mogą zwiedzać ją do 17 kwietnia.

Jak czytamy na stronie sopockiego muzeum, ekspozycja przygotowana przez Muzeum Sopotu będzie próbą przybliżenia dziejów wolnomularstwa w Europie, ze szczególnym naciskiem położonym na  historię przedwojennej masonerii działającej w Sopocie.

Prezentowane na wystawie obiekty pochodzą ze zbiorów: Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie, Muzeum Okręgowego w Toruniu, Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Biblioteki Gdańskiej PAN, Muzeum w Koszalinie, Muzeum Sopotu oraz kolekcji prywatnych. Ponadto, w muzeum prezentowane są fragmenty filmów, prezentacje multimedialne, fotografie i archiwalia. Wystawie towarzyszą wykłady poświęcone współczesnemu wolnomularstwu. Oficjalnym partnerem wystawy jest Wielki Wschód Polski - stowarzyszenie wolnomularskie nurtu liberalnego.

 

Wernisaż wystawy odbył się w piątek, 7 lutego. Obecni na nim byli sopoccy radni, wiceprezydent Magdalena Czarzyńska-Jachim oraz prezydent Jacek Karnowski.

 

 

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone