Zamknij

Miasto wychodzi naprzeciw kulturze. Lokal dla artysty w Sopocie

05:41, 19.11.2019 | Anna Nagel
Skomentuj
REKLAMA

Jak informuje Urząd Miasta, jeszcze do 25 listopada można składać pisemne oferty na najem lokalu przeznaczonego na pracownię artystyczną w Sopocie. Kto może wynająć miejsce?

Przyszłe studio, przy ulicy Dąbrowskiego 2/10, przeznaczone jest do oddania w trybie bezprzetargowym na pracownię dla twórcy do prowadzenia działalności w dziedzinie kultury i sztuki. Powierzchnia lokalu wynosi 32,73 m2. Artyści wynajmujący lokale z przeznaczeniem na pracownie mają również preferencje czynszowe. Na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta Sopotu, do najmu lokali na tę działalność stosowana jest stawka czynszowa ustalona jak dla najmu lokali mieszkalnych. Obecne jest to 8,14 zł/m2. Miesięczna opłata wyniesie więc niespełna 267 zł.

Lokale w trybie bezprzetargowym oddawane są w najem m.in. osobom, które aktywnie prowadzą działalność w dziedzinie kultury i sztuki, absolwentom uczelni artystycznych, członkom związków i stowarzyszeń twórczych a także twórcom nieprofesjonalnym rekomendowanym przez środowiska twórcze. Umowy najmu z artystami zawierane są w przeważającej większości na czas nieokreślony.

Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa w mieście. Sopot dysponuje obecnie 45. lokalami oddanymi w najem na pracownie artystyczne.

 

(Anna Nagel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz