Zamknij

Bimalbi i inne Przestwory. Zobacz sopocką mapę rzeźb

11:46, 07.02.2024 . Aktualizacja: 11:47, 07.02.2024
Skomentuj

Miłośnicy sztuki i spacerów z pewnością ucieszą się na wieść o powrocie mapy "Bimalbi i inne Przestwory", która w zaktualizowanej wersji zaprasza na odkrywanie rzeźb w Parku Północnym w Sopocie.

Mapa, stworzona z okazji majówki 2023 roku, teraz została wzbogacona o nowe rzeźby, które pojawiły się w parku. Tytułowy Bimalbi, czyli rzeźba lwa autorstwa Ireny Loroch, nawiązuje do imienia pierwszego lwa w Oliwskim Zoo.

"Bimalbi i inne Przestwory" to nie tylko mapa, ale także przewodnik po sztuce plenerowej. Na odwrocie mapy znajdziemy zadania i gry, które uatrakcyjnią spacer i pomogą odkryć nowe znaczenia rzeźb.

Zachęcamy do zimowego spaceru po Parku Północnym z mapą w ręku! Nie zapomnijcie dorysować rzeźbom czapek, aby nadać im jeszcze więcej uroku!

Mapa dostępna jest:

  • w wersji papierowej w Państwowej Galerii Sztuki,
  • do pobrania online: kliknij i sprawdź,
  • dystrybuowana przez Sopocką Organizację Turystyczną i jej Partnerów.

Fot. materiały Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

Fot. materiały Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

Projekt mapy powstał z inicjatywy Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, a jego realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Sopotu. Tekst opracowały Paula Nastała i Iwona Zając, przy wsparciu merytorycznym Klaudyny Karczewskiej-Szymkowiak, plastyk miejskiej z biura Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Sopotu. Za atrakcyjny projekt wizualny i ilustracje odpowiadała natomiast Joanna Kurowska.

[ZT]21800[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

MM

2 1

Są wspaniałe. Pamietam z dziecinstwa. Potem zarosly i byly zaniedbane. Fajnie, ze przywrocono je do porzadku. Druga otwarta galeria rzezby jest w Parku Oliwskim. 20:16, 07.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

BubuBubu

2 1

Marzę o chwili, kiedy zniknie wielka złota, excuse my french, kupa. Straszy akurat na samym wjeździe do miasta! 21:05, 07.02.2024

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

àà

0 0

excusez mon french ... chodzilo ci o etron ? 21:25, 07.02.2024


0%