Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza do zapoznania się z wakacyjną ofertą. Odwiedzający będą mogli zobaczyć trzy wystawy, wziąć udział w warsztatach, oprowadzaniach kuratorskich i spotkaniach.
20 lipca obędą się warsztaty rodzinne „Bądź jak Tony Cragg” z cyklu „Słoneczne czwartki”.
Podczas zajęć uczestnicy zobaczą wystawę „Tony Cragg. Alternatywna rzeczywistość”. Przyjrzą się szklanym rzeźbom i ich kształtom. Bąbelki, rury, walce, kule i krople zastygnięte w kolorowych formach. Część warsztatowa obędzie się w Parku Północnym. Uczestnicy tak jak Tony Cragg stworzą autorskie prace poszukując materiału na plaży i w parku.
Tego samego dnia odbędzie się spotkanie z cyklu „Morska Planeta”, którego tematem przewodnim będzie kolor i światło.
W lipcu i sierpniu dyrektorka PGS Eulalia Domanowska oprowadzi po wystawach „Glasstress. Odsłonięte rzeczywistości” oraz „Tony Cragg. Alternatywna rzeczywistość”.
Warsztaty ruchowe Zatańcz ze mną to spotkanie w obecności roślin i monumentalnych rzeźb Tony’ego Cragga, w trakcie których uczestniczki i uczestnicy będą odkrywać różne formy ruchu inspirowane otoczeniem. Warsztaty dla dorosłych i dla dzieci poprowadzą Anna Steller i Magda Jędra.
13 sierpnia na specjalne zaproszenie galerii przyjedzie artysta wrocławski Jarek Kozioł i zainauguruje cykl „Kruchy temat” pokazem technik szklarskich. Warsztaty artystyczne
Odbicia rzeczywistości są przeznaczone dla rodzin z dziećmi od 9 lat
Oprowadzania kuratorskie po wystawie Glasstress. Odsłonięte rzeczywistości oraz Tony Cragg. Alternatywna rzeczywistość.
Oprowadza dyrektorka PGS Eulalia Domanowska
W galerii, o morzu. "Kolor i światło", czyli kolejne spotkanie z cyklu "Morska planeta" już w następny czwartek w PGS.
W czwartek 20.07 o godz. 18.00, po raz trzeci raz, w ramach współpracy Państwowej Galerii Sztuki i Instytutu Oceanologii Państwowej Akademii Nauk, galeryjna przestrzeń z widokiem na Bałtyk, stanie się miejsce interdyscyplinarnej rozmowy przedstawicieli nauki, sztuki i aktywizmu. O KOLORZE i ŚWIETLE, czyli wskaźnikach jakości morza, efekcie złożonych procesów opowie fizyk morza - dr hab. Sławomir Sagan, prof. IO PAN (zastępca Dyrektora ds. Naukowych Instytutu Oceanologii Państwowej Akademii Nauk w Sopocie, od 2023 delegat krajowy do Międzyrządowej Komisji Oceanograficznej UNESCO (IOC UNESCO)). Temat przewodni spotkania, stanowi jedynie punkt wyjścia do przyjrzenia się szerszemu horyzontowi morskiej tematyki, w związku z tym o perspektywie współpracy między naukowczyniami i naukowcami a artystkami i badaczkami w nurcie feministycznej błękitnej humanistyki mówić będą: artystka performance, hydrofeministka dr Justyna Górowska (wykładowczyni na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, razem z Eweliną Jarosz współtworzy duet Cyber Nymphos) oraz artystka performance, badaczka w nurcie queerowo-feministycznj błękitnej humanistyki dr Ewelina Jarosz (adiunktka w Katedrze Mediów i Badań Kulturowych w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, razem z Justyną Górowską współtworzy duet Cyber Nymphos). Spojrzeniem osoby odpowiedzialnej za komunikację i poprawność merytoryczną treści publikowanych przez Fundację Mare podzieli się biolożka, doktorantka IO PAN Patrycja Nowakowska. Spotkanie moderować będzie dr Paulina Pakszys.
Zagadnienia poruszane podczas poprzednich spotkań dotyczyły kwestii przestrzeni oraz atmosfery, a w zanadrzu jeszcze kilka tematów, do wysłuchania których zapraszamy od września.
Cykl Morska Planeta został zapoczątkowany w czasie trwania wystawy 1. edycji międzynarodowego konkursu Baltic Horizons i jest dofinansowany ze środków Miasta Sopotu.
Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na czwartkowe warsztaty wokół aktualnych wystaw: Zuza Golińska Coś Miękkiego Coś Obcego, Coś Groźnego, Tony Cragg. Alternatywna rzeczywistość i Glasstress Sopot: Odsłonięte rzeczywistości. Podczas każdego spotkania przyglądamy się dokładnie poszczególnym wystawom i prezentowanym dziełom, by następnie, wspólnie wykorzystać swoje inspiracje w części plastycznej. W „Słoneczne czwartki” każdy znajdzie coś dla siebie, za równo małe dzieci, jak i starszaki, a nawet nastolatkowie, ponieważ zależy nam na spotkaniach i działaniach integrujących.
Warsztaty prowadzą edukatorki: Paula Nastały i Iwona Zając. Spotykamy się o 10.50 w holu PGS. Udział w warsztatach i wstęp na 3 wystawy w PGS – 15 zł/os. Bilet rodzinny (min. 3 osoby) - 30 zł. Rezerwacja od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00; e-mail: [email protected], tel. 58 551 06 21 wew. 104 lub 111
Warsztaty ruchowe
Zatańcz ze mną to spotkanie w obecności roślin i monumentalnych rzeźb Tony’ego Cragga, w trakcie których uczestniczki i uczestnicy będą odkrywać różne formy ruchu inspirowane otoczeniem.
Warsztaty poprowadzą Magda Jędra, Anna Steller. Zbiórka przed Klubem Sfinks700 w Parku Północnym (w razie deszczu warsztaty odbędą się w PGS) Udział w warsztatach bezpłatny. Rezerwacja od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00; e-mail: [email protected], tel. 58 551 06 21 wew. 104 lub 111.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano ze środków Miasta Sopotu.
Udział w warsztatach bezpłatny. Rezerwacja od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00; e-mail: [email protected], tel. 58 551 06 21 wew. 104 lub 111
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano ze środków Miasta Sopotu.
[ZT]17810[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz