Zamknij

"BallaDina" znów do zobaczenia w Sopocie! Spektakl okazał się hitem [FOTO]

14:04, 03.02.2023 . Aktualizacja: 14:04, 03.02.2023
Skomentuj Fot. Rafał Czajka Fot. Rafał Czajka

Teatr Nieduży ma zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowy muzyczny i komediowy monodram - drag muzykał "BallaDina" na podstawie tekstu Jeremiego Przybory z muzyką Jerzego Wasowskiego. Spektakl będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie przy al. Franciszka Mamuszki 2.

Spłyconą i skróconą wersję "Balladyny" Juliusza Słowackiego opowie i zaśpiewa drag queen Dina, której towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie: Magdalena Maniewska - obój, Sylwia Adamska - klarnet, Ewa Chomicz-Wysocka - fagot, Lucjan Sierpowicz - trąbka. Kabaretowa wersja krwawej opowieści w reżyserii Piotra Kosewskiego przeniesie Państwa w świat niezwykłego humoru, inteligentnego żartu i pięknych melodii, a jednocześnie przypomni jedno z arcydzieł polskiej literatury dramatycznej.

Dotychczasowe inscenizacje okazały się niemałym sukcesem. O tym, co sprawiło, że spektakl się strzałem w dziesiątkę, opowiedział nam jego twórca - Piotr Kosewski.

- Spektakl cieszy się dużym uznaniem widzów. Moim zdaniem przede wszystkim ze względu na fantastyczne teksty Jeremiego Przybory - kabaretu na takim poziomie już się nie spotyka. Finezyjne żarty, gra słów, kunsztowna zabawa naszym językiem - w tych kwestiach Przybora nie ma sobie równych. Widzowie szukają inteligentnej rozrywki i znajdują ją w naszym teatrze - Teatrze Niedużym - wyjaśnia reżyser "BallaDiny".

Opinie

Spektakl miał swoją premierę 1 października 2022 roku i spotkał się z przychylnymi odbiorem ze strony publiczności. O jego ciepłym przyjęciu świadczą m.in. komentarze widzów.

(z portalu kupbilecik.pl)

TOMASZ:

"Wspaniały i treściwy spektakl z dużą dawką humoru w minimalistycznej formie!"

KAROLINA:

 "Super przedstawienie rozpisane na jednego aktora i czterech muzyków. Śmialiśmy się dużo i wszyscy wyszliśmy w świetnych humorach. Z powagą «szkolnego dramatu» to przedstawienie nie ma nic wspólnego i całe szczęście".

MAJA:

"Od pierwszych dźwięków orkiestry dętej jest już śmiesznie! Monodram wykonany świetnie i z gracją. Pozostawia lekki niedosyt, ale trzeba mieć pretensje chyba raczej do autora niż wykonawcy. Polecam! ".

BOŻENA:

"Fantastyczny występ DINY! Lekkość ruchów, niesamowicie piękny głos i oprawa muzyczna świetna. Polecam każdemu".

Bilety w promocyjnej cenie

Tym razem organizatorzy wprowadzili ograniczoną pulę promocyjnych biletów w cenie 30 zł. Promocja trwa do ich wyczerpania. Bilety dostępne są na stronie kupbilecik.pl

Jeśli zaś zastanawiacie się, czego można się spodziewać, zapraszamy do zapoznania się z naszą fotorelacją z premierowego pokazu.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%