Zamknij

Sopot: Hasłoobrazy w PGS-ie! Obejrzyj prace Andrzeja Zujewicza

12:41, 20.10.2021 | P.S
Skomentuj Fot. materiały prasowe
REKLAMA

Od jutra we foyer Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie zaprezentowane zostaną prace Andrzeja Zujewicza z cyklu HASŁOOBRAZY. Ekspozycja będzie dostępna dla widzów do 28 listopada.

Andrzej Zujewicz tworzy zazwyczaj duże cykle malarskie, liczące po kilkadziesiąt prac (Ptaki, Zwierzęta domowe, Ślady życia, Człowiek i Notatnik osobisty. W swojej twórczości odnosi się często do człowieka, ale także inspirują go zwierzęta, naturalne zjawiska przyrodnicze, żywioły i codzienność. To, co jest powtarzalne, cykliczne, ziemskie, lub nieziemskie. Źródłem natchnienia artysty jest jego własne życie; często maluje autoportrety. Ostatni cykl Hasłoobrazy łączy elementy grafiki i malarstwa. Powstaje w unikalnej, a może nawet prekursorskiej, technice odbijania stemplem  - wykonanym w linoleum - hasła literniczego, lub znaku, bezpośrednio na malarskim podobraziu. Ciągle eksperymentuje; tworzy kompozycje czasem op-artowskie, abstrakcyjne, lub łączy je z realnymi elementami.

"Jest coś lekkiego, przewrotnego w jego pracach, co sprawia, że widz może zobaczyć znane rzeczy i sytuacje, z nieoczekiwanego punktu widzenia" - przekonuje dr Katarzyna Zimna.

Prace będzie można oglądać codziennie od wtorku do niedzieli w godzinach 11-19.

[ZT]10630[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%