Sukces sopockiej zawodniczki! Inka Wawrzkiewicz druga w Mistrzostwach Województwa w tenisie

09:50, 05.03.2021 P.S Aktualizacja: 19:00, 05.03.2021
Skomentuj Inka Wawrzkiewicz (druga z prawej). Obok (pierwsza z prawej) Lidia Emilia Amerski. Fot. materiały STK Inka Wawrzkiewicz (druga z prawej). Obok (pierwsza z prawej) Lidia Emilia Amerski. Fot. materiały STK

Na kortach Klubu Tenisowego Gdańskiej Akademii Tenisowej w Gdańsku odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Juniorek 2021. Inka Wawrzkiewicz, 13-letnia zawodniczka Sopot Tenis Klubu, zajęła II miejsce w grze pojedynczej.

Inka wygrała w półfinale z turniejową jedynką Martyną Szpakowską (GAT Gdańsk) 7:6(5) 6:3. W meczu o mistrzostwo przegrała z dwa lata starszą Hanią Koprowską (GAT Gdańsk) 7:6(5) 6:3. W grze podwójnej Inka Wawrzkiewicz w parze z Lidią Emilią Amerski (CT Don Balon) zajęły II miejsce, ulegając w finale parze Hanna Koprowska – Martyna Szpakowska.

W marcu Sopot Tenis Klub będzie organizatorem i gospodarzem kolejnych turniejów. 13 marca rozpocznie się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek Sopot Cup, a 20 marca wystartują Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodziczek i Skrzatów.