Zamknij

Bieg dla Inki i Sopocka Wiosna na 5 - sportowa rywalizacja sopocian

08:58, 25.02.2020 | J.F
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank/PL/UMS

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zaprasza do wspólnego biegania na świeżym powietrzu. Jeszcze w lutym Bieg Inki, w marcu Sopocka Wiosna na 5.

Tegoroczny Bieg Inki odbędzie się w sobotę, 29 lutego. Zawodnicy wystartują o godz. 12.00 i pobiegną na dystansie 2020 metrów, ze startem i metą na Łysej Górze.

  • W biegu mogą uczestniczyć wszyscy, bez względu na wiek.    

Każdy z uczestników otrzyma numer startowy i pamiątkowy medal. Dodatkową atrakcją będzie ognisko i kuchnia polowa. Bezpośrednio po biegu zaplanowano przemarsz uczestników i gości pod pomnik żołnierzy AK i pomnik Danuty Siedzikówny „Inki”, gdzie złożone zostaną wieńce i kwiaty.

  • Sopocka Wiosna na 5 wystartuje w sobotę, 21 marca, w południe. Bieg upamiętni Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Sopot 2014, które odbyły się w hali ERGO ARENA.

W sportowej rywalizacji wzięło wówczas udział 600 zawodniczek i zawodników z 138 krajów. Podczas zawodów padł 1 rekord świata, 13 najlepszych wyników świata oraz 51 rekordów krajowych. „To były wyjątkowe mistrzostwa w wyjątkowym mieście” – powiedział Nick Davis, szef komunikacji IAAF, Międzynarodowej Federacji Lekkoatletyki. Z okazji szóstej rocznicy tego wielkiego sportowego wydarzenia MOSiR zaprasza na „Sopocką Wiosnę na 5”, bieg ulicami Sopotu na dystansie 5 km.

Oprócz biegu głównego odbędą się również biegi malucha oraz młodzieżowe. Organizatorzy zaplanowali starty w aż 24 kategoriach wiekowych. Każdy z uczestników otrzyma m.in. pamiątkowy medal, a najlepsi nagrody. „Sopocka Wiosna na 5” wystartuje w sobotę, 21 marca, o godz. 12.00. Start spod tunelu przy ul. Bohaterów Monte Cassino, meta przy ERGO ARENIE.

Informacje i zapisy na biegi na stronie sopockiego MOSiR-u www.elektronicznezapisy.pl

inf. UMS

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone